Trwa podróż apostolska Papieża Franciszka do Afryki

Piątek jest trzecim dniem podróży apostolskiej Ojca Świętego Franciszka do Afryki. Już za pół godziny papież odwiedzi slumsy w Kanagemi w Nairobi. Następnie o godz. 8.00 czasu polskiego na stadionie Kasarani spotka się z młodzieżą a później z biskupami.

Wczoraj Papież przemawiał m.in. w Biurze Narodów Zjednoczonych w Nairobi. Odniósł się do rozpoczynającej się w poniedziałek międzynarodowej konferencji klimatycznej w Paryżu. Franciszek zauważył, że stajemy przed dużym wysiłkiem politycznym i gospodarczym.

– Umowa paryska może dać jasny sygnał w tym kierunku pod warunkiem, że unikniemy wszelkich pokus popadania w nominalizm deklaratywny, wpływający uspokajająco na sumienia. Mam nadzieję, że konferencja doprowadzi do zawarcia  globalnego i przekształcającego porozumienia w oparciu o zasady solidarności, sprawiedliwości, równości i uczestnictwa, ukierunkowując na osiągnięcie trzech celów złożonych i jednocześnie współzależnych – zmniejszenie wpływu zmian klimatycznych, walkę z ubóstwem i poszanowanie ludzkiej godności – mówił Papież Franciszek.

Dziś po południu odbędzie się ceremonia pożegnalna na międzynarodowym lotnisku w Nairobi, skąd Ojciec Święty wyruszy do Ugandy. O godz. 14.50 czasu polskiego spodziewany jest przylot papieża na lotnisko w Entabbe. Następnie Franciszek spotka się z prezydentem Ugandy oraz władzami i korpusem dyplomatycznym. Ostatnim punktem tego dnia będzie papieska wizyta w Munyonyo oraz spotkanie z katechetami i nauczycielami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl