Podziękowanie księżom Biskupom

Kochani tyle pięknych słów było powiedzianych. To dla mnie ogromna radość. „Wielbi dusza moja Pana” – można wołać za Matką Najświętszą . „Wielkie rzeczy czyni nam Pan” . Ogromne dzięki księżom biskupom, ks. bp ordynariuszowi, ks. bp niedawno miał imieniny.

Biegnę tak myślą i sobie przypominam jak za każdym razem byłem u ks. biskupa to mamusia ks. mówiła ile dla niej znaczy Radio Maryja, a kiedy ks. bp jeździł po diecezji to mówiła mu co było w Radiu Maryja. A teraz mam nadzieję, że podpowiada z nieba. Bo te nasze matki są niezwykle szlachetne.

 

Podziękowanie księżom Biskupom

 

Nie było by ks. bp nie było by biskupów kapłanów gdyby nie te dobre matki nie ci dobrzy ojcowie. I dobrze, Bóg zapłać wszystkim księżom biskupom. To co wypowiedział na początku mszy świętej ks. Bp ordynariusz z Kielc myślę, że to wypowiedzieli także z naszych serc. Bóg zapłać za bycie z nami i pokazywanie nam drogi. Przyrzekamy na pewno modlitwę ale prosimy o więcej. Bóg zapłać za to „razem”,” razem z księżmi”. Musieliście pozostawić parafie, poszukać zastępstwa, bo jutro niedziela pierwsza niedziela miesiąca. Bóg zapłać za tą obecność, przyjaciół poznaje się zawsze. Bez księży cóż byśmy zrobili. Gdzie ks. Powie tak to ludzie tam „rosną” również w Radiu Maryja i służą całej parafii jeszcze lepiej. Niejednokrotnie słyszę od księży biskupów, że na słuchaczy Radia Maryja możemy zawsze liczyć. To jest jedna z najlepszych cząstek naszych parafii czy diecezji. Myślę, że tych cząstek jest wiele, bardzo dobrych i słuchacze Radia Maryja niech wspierają dalej Kościół i Ojczyznę o to nam chodzi- głosić ewangelię. A do tego co powiedział ojciec prowincjał o tych stacjach telewizyjnych w Brazylii i radiach, kochani u nas też mogłoby być lepiej i to jest taki ból. Jest tutaj wspaniały ksiądz infułat Ireneusz Skubiś, który Niedzielę „zabitą” przez komunistów odrodził. Tak jak odradzamy wszystko, tak jak odrodziliśmy nasz Dom Słowa. Nie można tych, którzy zostali skrzywdzeni krzywdzić jeszcze raz w odbieraniu dobrego imienia. I tak ks. Infułat z powrotem odrodził z niczego Niedzielę. Takich pism mamy nie wiele w Polsce. Jest Niedziela tygodnik, strasznie mało jest. Są tu siostry Loretanki i Bóg zapłać za to, że jesteście. Tak marzę o tym, żeby rodzina Radia Maryja stała się apostołami mediów, żeby doprowadzać aby w każdym domu katolickim było pismo katolickie, w każdym domu katolickim, polskim, pismo polskie jest tu też Nasz Dziennik, jedyne ogólnopolskie codzienne pismo, już tylko jedyne. Czy nam nie wstyd?

I dlatego apostolat, wierzę w to. Wy tu jesteście wszyscy najsilniejszy nic was nie powstrzymało, ani śnieg, tam z pod Rzeszowa. Was to nie zniechęciło. Dlaczego upadły media katolickie? Dlatego, że nie było pieniędzy. Kochani ogromne dzięki za wszystko. Stańmy się apostołami poprzez media. W każdym domu pisma katolickie, bierzmy książki katolickie. Polskę trzeba odrodzić. To co św. Maksymilian Maria Kolbe powiedział „Możemy wybudować bardzo wiele kościołów, ale staną się puste jeśli nie będziemy mieli mediów. I pilnujmy aby to Radio Maryja nie upadło. Chociaż muszę powiedzieć przy księżach biskupach, że mamy bardzo dużo trudności, proces za procesem, kontrola za kontrolą. Ale nie przejmujemy się i Alleluja i do przodu. Zależy nam na ludziach. Bóg zapłać wszystkim jeszcze raz wszystkim księżom i siostrom zakonnym, współbraciom przede wszystkim tym w Radiu i w zgromadzeniu. Wszystkim kołom i biurom Radia Maryja. Bóg Zapłać wszystkim technikom to bardzo ciężka praca. Bóg zapłać Caritasowi za to, że nas nakarmił. Pamiętajcie, że żyjemy i umieramy dla Pana. Dziękujemy jeszcze za dekorację pani prof. Zofii Dąbrowskiej. Wszystko oddajemy Matce
Najświętszej!

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl