Pątnicy wracają na pielgrzymkowe szlaki

Pątnicy jak co roku na przełomie lipca i sierpnia ruszają w trasę, żeby tuż przed 15 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. 6 sierpnia b.r. wyruszy 310. warszawska pielgrzymka akademicka. Będzie ona przebiegała pod hasłem „Zaszczep się miłością do Eucharystii”.

Księża biskupi diecezji, przez które prowadzi Szlak Ignacjański, zachęcają do włączenia się w obchody Roku Ignacjańskiego

„Pamięć o nawróceniu św. Ignacego może być okazją, abyśmy zbliżyli się do Boga … On wie jak odnowić wszystko, nawet nasze życie” – podkreślają w specjalnym liście księża biskupi diecezji, przez które prowadzi Szlak Ignacjański. Zachęcają wspólnoty do włączenia się w obchody Roku Ignacjańskiego.

[NASZ TEMAT] O. Z. Pieńkos CSsR: Ks. J. Zuziak SDS zawsze potrafił znaleźć jakieś rozwiązanie, pocieszyć, umocnić. Po prostu służył ludziom i był otwarty na każdego człowieka

Ks. Józef Zuziak SDS zawsze potrafił znaleźć jakieś rozwiązanie, pocieszyć, umocnić. Przejawiało się to w posłudze duszpasterskiej w Merrillville, ale także w czasie wyjazdów, pielgrzymek czy spotkań. Po prostu służył ludziom i był otwarty na każdego człowieka – mówił o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Hiszpańscy księża biskupi: Kultura i społeczeństwo nie czerpią już z wiary chrześcijańskiej

Kultura Hiszpanii i jej społeczeństwo nie czerpią już z wiary chrześcijańskiej, a kraj, a nawet Kościół, staje się coraz bardziej zeświecczony – wynika z dokumentu opublikowanego przez hiszpański Episkopat. Księża biskupi twierdzą, że częściowo winę za taką sytuację ponoszą ludzie wrodzy Kościołowi.

Ewangelizacja na Hrobaczej Łące

Tak radośnie witała uczestników ewangelizacji Diakonia Muzyczna Wspólnoty Krzew Winny z parafii pw. św. Marcina w Jawiszowicach w sobotę 24 lipca br., na Hrobaczej Łące w Beskidzie Małym. To tutaj wyznaczono kolejne spotkanie tegorocznej IX edycji Ewangelizacji w Beskidach. Wspólnota Krzew Winny odpowiedzialna za jego organizację, przygotowała miejsce na sprawowanie Mszy Świętej niedaleko Krzyża III Tysiąclecia i X lecia Diecezji Bielsko-Żywieckiej, stojącego na szczycie Hrobaczej Łąki (828 m. npm). Zeszła się tu różnymi szlakami, również Szlakiem Papieskim, wielka rzesza pielgrzymów, wśród których było dużo rodzin z małymi dziećmi.