Festiwal Życia w Kokotku

W dniach 23-29 sierpnia bieżącego roku w Kokotku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Życia, czyli największego plenerowego chrześcijańskiego wydarzenia w regionie. Inicjatywę organizuje wspólnie 5 diecezji województwa śląskiego i Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów MN. Zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

Polska upamiętnia 120. rocznicę urodzin ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia

„Jestem związany z Zuzelą sercem. Każdy człowiek jest przecież związany sercem i uczuciem z miejscem swojego urodzenia. Tutaj, w tej rodzinie parafialnej podwójnie się narodziłem: z ciała i krwi mej Matki i z Chrystusowej Krwi w sakramencie chrztu” – tak mówił w 1971 roku ksiądz kardynał Stefan Wyszyński. Dziś cała Polska upamiętnia 120. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia, który za nieco ponad miesiąc zostanie ogłoszony błogosławionym. Prymasowskie urodziny uświetnią wystawy, piknik rodzinny, przedstawione zostały również kulisy filmu fabularnego „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

Księga podziękowań i próśb do Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zostaw swój wpis

Z okazji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej powstaje księga pamiątkowa, w której każdy może wpisać swoje podziękowania oraz prośby do nowych błogosławionych. Księga będzie obecna na uroczystościach beatyfikacyjnych, które odbędą się 12 września bieżącego roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Centrum Życia i Rodziny.

Ks. abp M. Jędraszewski w Spytkowicach: Wszędzie, gdzie jest miłość bliźniego aktualnie doświadczana i czyniona, tam świat staje się bardziej ludzki

Największe zadanie Kościoła to modlić się o miłosierdzie dla wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, jak to wezwanie jest aktualne także dziś, przy nowych wielkich wyzwaniach i zagrożeniach, przy stylu życia, który zaczyna być obowiązującą, ideologiczną doktryną: „żyć tak, jakby Pana Boga nie było” – mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas odpustu Porcjunkuli w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Spytkowicach.