By Peter Paul Rubens, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6675601

Księża biskupi diecezji, przez które prowadzi Szlak Ignacjański, zachęcają do włączenia się w obchody Roku Ignacjańskiego

„Pamięć o nawróceniu św. Ignacego może być okazją, abyśmy zbliżyli się do Boga … On wie jak odnowić wszystko, nawet nasze życie” – podkreślają w specjalnym liście księża biskupi diecezji, przez które prowadzi Szlak Ignacjański. Zachęcają wspólnoty do włączenia się w obchody Roku Ignacjańskiego.

Mogłoby się wydawać, „że taka historia jest nam obca, że jest tak odległa, że z trudem może nas zainteresować, pociągnąć, rzucić wyzwanie nam, dzisiejszym wierzącym, świadkom zmiany epoki, która pociąga za sobą głębokie przemiany społeczne, ideologiczne i duchowe. Tak nie jest. Doświadczenie Ignacego nie wygasa, ale pozostaje i należy do wszystkich, ponieważ dotyka tego, co jest najgłębsze w człowieku (…) Jest to doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem, które napełnia nas życiem, Jego życiem i sprawia, że spoglądamy na naszą egzystencję Jego własnymi oczami miłości i czujemy się braćmi, dziećmi tego samego Ojca”, czytamy w liście.

Św. Ignacy uczy nas jak używać inteligencji, siły i stałości, aby przejść przez życie jak Jezus czyniąc dobro, podkreślają biskupi m.in.: San Sebastián, Pamplony, Saragossy i Barcelony. Społeczeństwo bardziej ludzkie, braterskie i solidarne jest możliwe tylko dzięki przemianie serca. Bóg może dokonać nawrócenia w każdym z nas pod warunkiem, że pozwolimy mu działać.  Księża biskupi zachęcają do aktywnego przeżycia Roku Ignacjańskiego.

„Postanowiliśmy, że Rok Jubileuszowego Wspomnienia będzie obchodzony w 2022 r. wzdłuż Szlaku Ignacjańskiego, rozumiany jako ciągłe przeżywanie ćwiczeń duchowych. Potrwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2022” – czytamy w liście.

Uroczystości jubileuszowe mają dzisiaj szczególnie uroczysty charakter w miejscach związanych z życiem Ignacego z Loyoli, zwłaszcza w Manresie. Pojawia się też pytanie o przyjazd papieża Franciszka do Hiszpanii w ramach obchodów Roku Ignacjańskiego.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl