Powołani do pomocy

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo gary z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Misterium Męki Pańskiej w Cieszynie

1 kwietnia 2022 roku, w przedświątecznym i rekolekcyjnym  okresie Świąt Wielkanocnych parafianie salwatoriańskiej parafii pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, pobłogosławieni przed odjazdem przez proboszcza ks. Michała Pastuszkę, wybrali się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl teatralny pt. „Misterium Męki Pańskiej”. 

Sanktuarium skupione na ewangelizacji

Kiedy otrzymałem propozycję opowiedzenia o sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, początkowo bardzo się ucieszyłem. Potem jednak przyszła refleksja: jak to zrobić, jak ubrać w słowa bogate życie religijne w tym miejscu i jak ukazać to, co jest duchowym bogactwem? – wskazuje o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, na łamach „Rodziny Odkupiciela”, biuletynu redemptorystów w Tuchowie.  

Ewangelia na niedzielę: Kto z was jest bez grzechu?

Oskarżonych jest dwoje: cudzołożnica i Jezus. Kobietę złapali na gorącym uczynku i postanowili ukamienować. Pod okupacją rzymską sądy żydowskie nie mogły wydawać wyroków śmierci, zaś prawo rzymskie nie karało śmiercią za cudzołóstwo. Pułapkę, w jakiej znalazł się Jezus – gdyż mógł się narazić rodakom albo Rzymianom – opowiada w komentarzu do Ewangelii na dzisiejszą niedzielę ks. Alessandro Pronzato, włoski rekolekcjonista.