fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR o ks. bp. A. Lepie: My się jeszcze spotkamy, ale to będzie spotkanie w chwale z Panem Jezusem. Ks. bp A. Lepa był niezwykłym pedagogiem, który wzbudzał zaufanie. Jeżeli płonęła jakaś dobra iskra, to ją rozdmuchiwał, by szła dalej

My się jeszcze spotkamy, ale to będzie spotkanie w chwale z Panem Jezusem. To jest pożegnanie ziemskiej drogi. Bardzo żałuje, że ks. bp Adam Lepa odszedł (…). Muszę powiedzieć, że ks. bp Adam Lepa był niezwykle życzliwy i kulturalny. Na początku był rektorem seminarium w archidiecezji łódzkiej. Jak podchodził do Radia Maryja, to trzeba powiedzieć, że podchodził radą, zachętą. Do tego był niezwykłym pedagogiem, który wzbudzał zaufanie. Jeżeli płonęła jakaś dobra iskra, to ks. bp Adam Lepa ją rozdmuchiwał, żeby szła dalej – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

Do Domu Ojca odszedł w środę ks. bp Adam Lepa, biskup pomocniczy senior archidiecezji łódzkiej. Ks. bp Adam Lepa odszedł w 83 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa.

– Bardzo zasmuciła mnie ta informacja. Każde odejście smuci. Wierzymy w zmartwychwstanie ciał, jesteśmy w atmosferze Wielkanocy, więc tym bardziej te prawdy są nam bardzo bliskie. My się jeszcze spotkamy, ale to będzie spotkanie w chwale z Panem Jezusem. To jest pożegnanie ziemskiej drogi. Bardzo żałuje, że ks. bp Adam Lepa odszedł – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ojciec Dyrektor podzielił się osobistymi odczuciami, które miał wobec ks. bp. Adama Lepy.

– Księdza biskupa Adama Lepę pamiętam jako niezwykle życzliwego. Im ktoś jest mnie droższy, tym jest smutniej, że odchodzi, bo w najtrudniejszych momentach było paru biskupów, którzy nas podtrzymywali. Mówię nas jako posługujących w Radiu Maryja i tworzących Radio Maryja. Do nich należał ks. bp Adam Lepa. Poznałem go dopiero wtedy, gdy zaczynałem z Radiem Maryja. Muszę powiedzieć, że był niezwykle życzliwy i kulturalny. Na początku był rektorem seminarium w archidiecezji łódzkiej. Jak podchodził do Radia Maryja, to trzeba powiedzieć, że podchodził radą, zachętą. Do tego był niezwykłym pedagogiem, który wzbudzał zaufanie. Jeżeli płonęła jakaś dobra iskra, to ks. bp Adam Lepa ją rozdmuchiwał, żeby szła dalej – powiedział założyciel Radia Maryja.

Ks. bp Adam Lepa był z Radiem Maryja w najtrudniejszych chwilach.

–  Zagrażało nam to, czy Radio Maryja w ogóle będzie istniało, a ja zostałem zaproszony do Ministerstwa Łączności, w którym miała miejsce bardzo ostra rozmowa. Powiedziałem wtedy wiceministrowi, że Radio Maryja nie jest moje, tylko ludzi, którzy je tworzą, dlatego poinformuję słuchaczy o tym, co ma tu miejsce. On się zdenerwował jeszcze bardziej i z krzykiem do mnie powiedział, że zaczynam wojnę (…). Liczyłem się tym, że już nie wyjdę z resortu. Wróciłem jednak do Torunia z myślami, co zrobić. Pomyślałem, że przecież to jest Radio Maryja, więc idziemy do Matki Najświętszej. Zadzwoniłem na Jasną Górę, że chcemy odprawić Mszę świętą. Zadzwoniłem także do ks. bp. Adama Lepy, który był przewodniczącym komisji Konferencji Episkopatu Polski do spraw mediów i powiedziałem, że jest zagrożenie, czy Radio Maryja będzie istniało. On od razu powiedział, iż przyjedzie na Jasną Górę na Eucharystię. Mszy świętej nie mogliśmy odprawić przed Cudownym Obrazem, bo przyjechało kilka tysięcy ludzi. Ks. bp Adam Lepa był z nami za każdym razem. Księże biskupie Adamie, tu byłeś z nami, a teraz wspieraj nas przed Panem Bogiem, Trójcą Przenajświętszą, Matką Najświętszą, Janem Pawłem II  – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Całe wspomnienie Dyrektora Radia Maryja o ks. bp. Adamie można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl