O. T. Rydzyk CSsR: Ks. bp S. Stefanek to był niesamowity człowiek, wielki pasterz

fot. PAP/Artur Reszko

Nigdy w jego czynach nie było niczego sztucznego, nie czuło się takiego dystansu. Miał dalekosiężne widzenie – zawsze widział kontekst, w którym żyjemy – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, o śp. ks. bp. Stanisławie Stefanku na antenie Radia Maryja.

17 stycznia br. zmarł ks. bp Stanisław Stefanek. Od 26 października 1996 roku do 2011 roku był biskupem diecezji łomżyńskiej. W czwartek w katedrze łomżyńskiej odbyły się jego uroczystości pogrzebowe.

– Ksiądz biskup Stanisław jest z nami. Wierzył w świętych obcowanie i życie wieczne. Jest i patrzy na nas już z innej rzeczywistości, do której wszyscy zmierzamy przez tę ziemię i od tego zmierzania zależy przyszłość każdego z nas – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ks. bp Stanisław Stefanek był także przyjacielem Radia Maryja i Telewizji Trwam i zawsze stawał w obronie tych katolickich mediów.

– Ksiądz biskup to był niesamowity człowiek, wielki przyjaciel, pasterz. Nigdy w jego czynach nie było niczego sztucznego, nie czuło się takiego dystansu. Miał dalekosiężne widzenie – zawsze widział kontekst, w którym żyjemy – wspominał dyrektor Radia Maryja.

Ks. bp Stanisław Stefanek wielokrotnie cytował książkę św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” i nazywał XXI wiek skondensowanym złem.

– To zmasowane zło, które jest w tym wieku, uderza mocno w Polskę – w wielu dzielnicach Warszawy wprowadzają już do szkół gender. Co to znaczy? Zdemoralizowanie dzieci – zaznaczył redemptorysta.

O. Tadeusz Rydzyk nazwał Rodzinę Radia Maryja apostolatem maryjnym, który podejmuje walkę z tym złem, odprawiając nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie dla Matki Bożej.

– Matka Boża mówi wyraźnie, jak ona chce zwyciężać to zło – prosi nas o te pierwsze soboty wynagradzające. W dalszym ciągu spróbujmy apostołować, mówić o tych pierwszych sobotach, zostawić jakiś ślad tego zaproszenia do pierwszych sobót. (…) Weźmy się do pierwszych sobót miesiąca, dalej apostołujmy, wynagradzajmy Matce Bożej, trzymajmy z nią i będzie dobrze. Ona zwycięży – apelował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Młodzi szybko biegną, ale starsi znają drogę, dlatego niech pokazują tę drogę – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

– Teraz są takie media, jak telefon – wystarczy zadzwonić i poprosić o  foldery o pierwszych sobotach mówiące, o co Matka Boża prosi; dać je komuś z uśmiechem, z dobrym słowem. Zobaczycie, będzie to owocowało bardzo szybko – podkreślił kapłan.

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl