fot. Monika Bilska

Toruń: ostatni dzień spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja

Dziś ostatni dzień odbywającego się w Toruniu spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. W planie przewidziane są spotkania z ojcami pracującymi w Radiu Maryja oraz Msza święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, która zakończy spotkanie. 

Jak podkreśla, Anna Pawlak z Koła Przyjaciół Radia Maryja w Mikołajkach przy parafii św. Mikołaja, ten czas jest dla niej momentem spotkania z rodziną, bo słuchacze toruńskiej rozgłośni tworzą wielką Rodzinę Radia Maryja.

– Staramy się co roku przyjeżdżać – jak tylko zdrowie pozwoli – żeby po prostu spotkać się z Rodziną Radia Maryja. Uwielbiamy się spotykać z naszą rodziną, bo chcemy się wzajemnie wspierać, w swoich pracach, które prowadzimy przy parafiach[…]. Nasze koło trwa już od 1997 roku, także jest to już sporo lat, więc te twarze są dla nas już bardzo znajome i tęskni się za tym. Chodzi też o to, żeby się wymieniać własnymi doświadczeniami. Jest tutaj oczywiście modlitwa, atmosfera rodzinna i to wszystko prowadzi do tego, że tęsknimy za tym i raz w roku przynajmniej trzeba tę rodzinę odwiedzić – tłumaczy Anna Pawlak.  

Spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja w Toruniu odbywają się corocznie i mają charakter modlitewno-formacyjny. Kolejną okazją do spotkania sympatyków naszej rozgłośni będzie m.in. Dziękczynienie w Rodzinie, które odbędzie się na początku września.

RIRM

drukuj