Spotkanie z Maryją to czas wielu łask

Kochani, już właściwie tylko godziny dzielą nas od XXIV pielgrzymki naszej radiowo-telewizyjnej rodziny – Rodziny Radia Maryja – do naszej Pani i Królowej. Spotkanie z Matką Najświętszą na Jasnej Górze to czas wielu łask.

Życzę otwarcia serca na te łaski. Niech nic nam nie przysłoni tej szansy. Bądźmy w łasce uświęcającej. Możemy podczas pielgrzymki otrzymać odpust zupełny. Tego odpustu udziela nam Ojciec Święty Franciszek specjalnie na tę pielgrzymkę. Weźmy ze sobą życzliwość, pogodę ducha, a także: małe krzesełko, osłonę na słońce i deszcz, konieczne leki, trochę wody i to, co konieczne. Na pewno miłość do Pana Boga, Matki Najświętszej, Kościoła i Ojczyzny. Pielgrzymka jest pod hasłem „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”. Są to słowa księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego – „Polskę zawsze wierną” .

W sobotę o godzinie 18 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. W niedzielę rozpoczynamy Godzinkami o godzinie 8. Następnie modlitwę słowem i pieśnią poprowadzą artyści scen polskich. O godzinie 11 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. metropolity szczecińsko-kamieńskiego, profesora Andrzeja Dzięgi. Z chętnymi będziemy trwać na placu modlitewnym do Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Uwaga: w sobotę i niedzielę będzie można zaopatrzyć się w wartościowe ewangelizacyjne książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych – różne; kalendarze Rodziny Radia Maryja na Rok Miłosierdzia 2016 czy inne pamiątki. Będziemy bardzo wdzięczni za symboliczną różę, tzn. ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam – dzieł ewangelizacyjnych, które niosą imię Matki Najświętszej. Te ofiary i ofiary na budowę kościoła wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II prosimy składać z adresem na kopertach ofiarodawcy tylko w namiotach, które będą między namiotami z tymi wartościowymi książkami, płytami, kalendarzami Fundacji Nasza Przyszłość a namiotem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Uwaga! W tych namiotach będą także rozdawane bezpłatnie przekazy na nasze dzieła, piękne foldery z informacjami o naszych dziełach i pamiątkowe, okolicznościowe obrazki.

W tym świętym miejscu, uważajmy niestety na różnych złodziei, na tych, którzy będą wręczali nam różne czy to medaliki, żeby zapłacić im za to, czy różne ulotki, a także na sprzedających przeróżne książki. Niejednokrotnie podczas większych zgromadzeń ludzi wierzących pojawiają się ludzie z różnymi ulotkami, z książkami z pogranicza sekt czy sekciarskimi. Uważajmy. Tacy ludzie pojawiają się też, gdy przyjeżdżamy na poniedziałkowe audycje do różnych parafii. Jeszcze raz mówię – uważajmy, a zaufanie nasze miejmy zawsze pod kontrolą.

I jeszcze jedno – na Placu Jasnogórskim prosimy: kierujmy się wszyscy na jego prawą stronę. Tam jest zawsze więcej miejsca. A więc: zapraszamy, zapraszamy na czas łaski i darów z nieba. Bóg zapłać wszystkim organizatorom.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja

drukuj