Całonocne czuwanie w intencji Polonii

Na Jasnej Górze trwa całonocne czuwanie modlitewne w intencji Polonii  i jej duszpasterzy. Zakończyła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Ryszarda Głowackiego – Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego. Homilię wygłosił ks. Bogusław Burgat – Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego.

Wcześniej pielgrzymi odmówili różaniec i odśpiewali Apel Jasnogórski. Na zakończenie zaplanowano Drogę Krzyżową oraz nabożeństwo dziękczynne za ocalenie życia.

Polonia pielgrzymuje do Stóp Królowej Polski od 28 lat, by powierzyć jej swoje troski, oddać Matce Bożej swoje rodziny i duszpasterzy. Spotkaniu przyświeca hasło nawiązujące do trwającego Roku Wiary – powiedział ks. Wiesław  Wójcik,  dyrektor instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.

– Hasłem tegorocznego spotkania na Jasnej Górze są słowa Sługi Bożego – kard. Prymasa Augusta Hlonda, założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. A są to słowa, które wypowiedział 28.09.1939 roku: „Rodacy strzeżcie się niewiary i jej propagandy”. Ta przestroga nabiera szczególnej mocy w tym roku, który przezywamy z woli Papieża Benedykta XVI. Wiara jest łaska, o która musimy nieustannie zabiegać. Jeśli ją otrzymaliśmy musimy pamiętać, że ten skarb nosimy w kruchych naczyniach człowieczeństwa, ale wiara wyzwala od lęku – powiedział ks. Wiesław Wójcik.

Transmisję Apelu Jasnogórskiego, a także Mszy św. przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl