Naciski w katolickich szpitalach

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, ks. arcybiskup Zygmunt Zimowski powiedział, że w niektórych katolickich placówkach medycznych, dochodzi do nacisków, by stosować metody i terapie sprzeczne z doktryną Kościoła.

Na konferencji, w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, watykański „minister zdrowia” podkreślił zarazem, że nie ma możliwości, sporządzenia listy ośrodków medycznych, które – jak stwierdził – „stają w obliczu konieczności” stosowania takich metod, sprzecznych z doktryną katolicką, w rezultacie „zewnętrznych nacisków”.

„Niestety są różne takie przypadki na świecie, gdzie dochodzi do nacisków politycznych, na przykład w sprawie aborcji” – oświadczył ks. abp Zygmunt Zimowski, mówiąc o sygnałach napływających do Watykanu.

Wyjaśnił, że w takich sytuacjach kierowana przez niego Rada, działa w porozumieniu z Kongregacją Nauki Wiary, by rozwiązać problem.

Polski hierarcha z Watykanu dodał, że do interwencji dochodzi zawsze, w porozumieniu z lokalnym Kościołem i ordynariuszem miejscowej diecezji.

PAP 

drukuj