Misyjny Różaniec na Facebooku

Ponad miesiąc trwa facebookowa akcja „Róże różańcowe – zobacz, jak to działa!”. Rozpoczęła się w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października br. Przyłączyło się do niej już blisko 200 osób. Wciąż przybywają kolejne, które zobowiązją się do codziennej modlitwy różańcowej w intencji misji.

Organizatorem projektu jest Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Główną inspiracją pomysłu jest obecny rok Pauliny Jaricot, założycielki Kół Żywego Różańca. W tym roku obchodzimy 150. rocznicę jej śmierci. Dodatkową motywacją był apel Papieskich Dzieł Misyjnych o przypomnienie, że powstanie Żywego Różańca w zamyśle założycielki było ściśle związane z pomocą duchową i materialną dla misji.

Projekt polega na tworzeniu róż różańcowych na Facebooku (www.facebook.com/rozerozancowe), a jego celem jest zebranie zelatorów, czyli osób, które na swoim facebookowym profilu zakładają róże różańcowe, polecające codziennie w modlitwie sprawy misji.

W każdej grupie jest dwadzieścia osób, z których każda codziennie odmawia jedną tajemnicę różańcową. W ten sposób grupa odmawia codziennie cały Różaniec. Jak przyłączyć się do różańcowej akcji dla misji? – Wystarczy napisać e-mail, informując o chęci stworzenia własnej róży, a my podeślemy informacje, jak to zrobić. Aby zelator mógł przyłączyć się do akcji, ważne jest, żeby był użytkownikiem portalu Facebook. Inni uczestnicy nie muszą, chociaż ułatwia to komunikację – tłumaczy Katarzyna Matusz, koordynator akcji. Adres, na który można wysyłać zgłoszenia, to [email protected]

Do akcji przyłączyło sie już 200 osób, które codziennie modlą się na Różańcu. Chęć stworzenia nowej róży zgłosiło 50 kolejnych osób. – Każdy, kto chce zaangażować się w codzienną modlitwę różańcową w intencji misji w ramach róży, otrzymuje raz w miesiącu rozważania różańcowe oraz papieską intencję misyjną na dany miesiąc. Na przykład w listopadzie jest nią: „Aby Kościół pielgrzymujący na ziemi był promiennym światłem narodów” – dodaje Katarzyna Matusz.

 

Małgorzata Bochenek

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl