Diecezjalne Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej w Sarnakach

W najbliższą sobotę 7 września w parafii Sarnaki odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony w Diecezji Drohiczyńskiej. Początek transmisji w Radiu Maryja o godz. 11:00.

Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia, celebrowana przez przybyłego na zaproszenie biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza,  przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia ks. abp Zygmunta Zimowskiego. Poprzedzi ją o godz. 9.30 różaniec, o godz. 10.00  prelekcja  na temat historii parafii oraz o godz. 10.40 nabożeństwo eucharystyczne.

W programie uroczystości przewidziana jest również prezentacja i poświęcenie wieńców dożynkowych, ziarna siewnego, a także wręczenie diecezjalnych odznaczeń zasłużonym dla rolnictwa i regionu.

Na uroczystości zapraszają: Diecezja Drohiczyńska, gmina Sarnaki oraz  tamtejsi  mieszkańcy wraz z proboszczem parafii ks. prał. Andrzejem Jakubowiczem.

Na diecezjalne dożynki, biskup drohiczyński Antoni Dydycz zaprasza

też wszystkich rolników i delegacje z wieńcami dożynkowymi oraz parlamentarzystów,  władze wojewódzkie, samorządowe, służby mundurowe, reprezentacje instytucji i szkół z pocztami sztandarowymi oraz grupy folklorystyczne.

Po Eucharystii odbędzie się uroczysty przemarsz dożynkowego orszaku na plac gminny przy ul. 3 Maja, gdzie rozpocznie się biesiada oraz program artystyczny w wykonaniu zespołów i kapel ludowych, zakończony zabawa taneczną.

RIRM/ ks. Artur Płachno

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl