„Miodobranie Kurpiowskie” z Prefektem Kongregacji Nauki Wiary!

Już po raz kolejny w gminie Myszyniec (diecezja Łomżyńska) trwa wielka uroczystość folklorystyczna „Miodobranie Kurpiowskie”. Wydarzenie to organizowane corocznie w ostatnią niedzielę sierpnia jest czymś wyjątkowym na skalę całej Polski.

 „Miodobranie Kurpiowskie” przypomina między innymi mieszkańcom Puszczy Zielonej ich bogate tradycje i zwyczaje bartnicze, a twórcom i artystom ludowym daje możliwość zaprezentowania ich twórczości. Uroczystość ta ściąga na Kurpie dziesiątki tysięcy turystów z całego kraju. Już od trzech lat odbywa się ona przez dwa dni. Pierwszy rozpoczyna się Miodobraniową Nocą Kabaretową w amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.

Drugi dzień to Msza święta w myszynieckiej kolegiacie, której będzie przewodniczył nadzwyczajny gość, a mianowicie ksiądz arcybiskup Gerhard Ludwig Muller – Prefekt Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Po uroczystej Eucharystii kolorowy korowód furmanek przejedzie na Polanę w Zawodziu, gdzie tradycyjnie będzie można zobaczyć 50 minutową inscenizację Bitwy Kurpiów ze Szwedami, w reżyserii Sławomira Konarzewskiego. Zagra w niej około 100 aktorów. Na deskach sceny wystąpią zespoły folklorystyczne. Zarówno te starsze jak i młodsze pokolenia ucieszą koncerty Formacji Nieżywych Schabuff oraz zespołu Happysad.

Na Polanie rozstawionych będzie ponad 30 stoisk z miodem, 50 stoisk twórczości ludowej. Nowością będą rozstawione trzy namioty, gdzie będzie można wykonać bezpłatne badania i wysłuchać porad na temat zdrowego stylu życia.

Program

24 sierpnia 2013

Miodobraniowa Noc Kabaretowa, Amfiteatr RCKK w Myszyńcu, ul. Dzieci Polskich 2

Godz. 19 – Uroczyste rozpoczęcie

19:10 – Koncert Biesiadashow, podzielony na 3 części: przeboje polskiej i ukraińskiej muzyki ludowej folkowej( FolkShow), przeboje z lat 70 (disco AfroShow) i covery Polskiej muzyki rockowej lat 80, 90 (RockShow)

22:10 – Kabaret „Grzegorz Halama Oklasky”

23:00 – Kabaret „KaŁaMasz”

24:00 – Zakończenie

25 sierpnia

10.30 Ecucharystia w w myszynieckiej kolegiacie, pod przewodnictwem ks. abpa Gerharda Ludwiga Mullera – Prefekta Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary

Polana w Zawodziu koło Myszyńca

12:30 – Uroczyste rozpoczęcie

13:00 – Widowisko sceniczne „W Mysenieckiej Puscu Kurpsie Śwedow Bzili”

14:00 – Prezentacje Kurpiowskich Zespołów Folklorystycznych

15:00 – Koncert kapel Kurpiowskich

15:30 – Kapela „Kolesie z Zawad”

16:30 – Kabaret „Szuje”

17:30 – Koncert Zespołu „Formacja Nieżywych Schabuff”

18:30 – Kabaret „Szuje”

19:00 – Koncert Zespołu „Happysad”

20:30 – Koncert Zespołu „Koniec Ery Dźwięku”

21:30 – Prezentacje zespołów wokalnych działających przy RCKK w Myszyńcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl