Watykan: przygotowania do Dnia Maryjnego

W Watykanie trwają przygotowania do Dnia Maryjnego, który zakończy Rok Wiary w Kościele katolickim ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI. W uroczystościach ku czci Matki Bożej weźmie udział Papież Franciszek oraz liczne stowarzyszenia maryjne z całego świata.

Z tej okazji do Watykanu przywieziona zostanie figura Matki Bożej Różańcowej z Kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie. Obchody zbiegną się bowiem z 96. rocznicą objawień fatimskich. Kulminacją obchodów będzie poświęcenie świata przez Papieża Franciszka Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 12 października. Rankiem tego dnia odbędzie się pielgrzymka do grobu Apostoła Piotra. Po niej nastąpi Adoracja Eucharystyczna połączona z sakramentem pojednania. Po południu na Plac św. Piotra przybędzie figura Matki Bożej Fatimskiej. Wtedy Papież wygłosi maryjną medytację. Po nabożeństwie figura zostanie przewieziono do podrzymskiego sanktuarium maryjnego w Divino Amore, gdzie w połączeniu satelitarnym z maryjnymi sanktuariami na całym świecie, zostanie odmówiony różaniec.

W drugim dniu uroczystości – w niedzielę rano figura powróci na Plac św. Piotra gdzie Franciszek odprawi uroczystą Eucharystię. Wtedy to Ojciec Święty poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

Figura Matki Bożej Fatimskiej dotychczas tylko 9 razy opuściła kaplicę Objawień. W Watykanie po raz ostatni była w czasie Wielkiego Jubileuszu Odkupienia Roku 2000, kiedy to Jan Paweł II zawierzył Maryi nowe tysiąclecie. Teraz powróci do Watykanu na wyraźną prośbę Ojca Świętego.

http://www.pch24.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl