List o. Generała Michaela Brehla CSsR czyta o. Piotr Chyła CssR – wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów

Rzym, 3 grudnia 2010

Przewielebny O. Dyrektor

O. Tadeusz Rydzyk C.Ss.R.

Toruń

Drogi Ojcze Dyrektorze!


Jak co roku, od wielu już lat, w tych pierwszych dniach grudnia w szczególny sposób myślimy o Toruniu, o wszystkich osobach, które przybywają do naszego kościoła p.w. św. Józefa, by swoją obecnością i modlitwą dziękować Bogu za ów szczególny dar, którym dla Polski i Kościoła w naszym kraju jest Radio Maryja i związane z nim dzieła. Łączymy się z tą modlitwą dziękczynienia, dołączamy się do próśb zanoszonych do Boga w intencji tego wielkiego dzieła. Ta modlitwa otacza Biskupów, naszych Pasterzy, a wśród nich szczególnie Ordynariusza Diecezji Toruńskiej, Ks. Bpa Andrzeja Suskiego, który od samego początku istnienia Radia Maryja nie odmawiał nigdy swojej pomocy, rady i wiernej obecności, zarówno w chwilach radosnych, jak i trudnych. Zanosimy do Boga modlitwę za tak wielu kapłanów i osoby zakonne, którzy wspierają dzieła Radia Maryja w swoich parafiach, placówkach, bezpośrednio uczestniczą w ich realizacji czy też pośrednio przyczyniają się do ich propagowania. Dziękujemy Bogu za niezliczone osoby świeckie, bez których modlitwy, ofiar duchowych i materialnych, czy wreszcie bezpośredniego zaangażowania, powstanie i funkcjonowanie tego dzieła byłoby w ogóle nie do pomyślenia. Tysiące tych osób z pewnością są obecne dziś w Toruniu, a jeszcze większa rzesza modlących się łączy się z Wami poprzez Radio i Telewizję. Wreszcie nie sposób nie wielbić Najwyższego za Was, Redemptorystów, Współbraci pracujących w Radio, Telewizji i innych dziełach, poświęcających siły, czasem i zdrowie po to, by ta tak niezmiernie ważna działalność ewangelizacyjna, misyjna i społeczna mogła się rozwijać.

 

 

 

W tym roku nasze świętowanie dokonuje się w bardzo szczególnym kontekście. Tragedia, która dotknęła nasz Naród 10 kwietnia, wszystko to, co dokonywało się potem, a co w jakiś sposób wiązało się z tą tragedią – wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, debaty polityczne, społeczne i religijne, niepewność i ból, wszystko to musi jakoś znaleźć swoje miejsce w naszej modlitwie i rozmyślaniu nad drogami Bożej Opatrzności. Z całą pewnością jednak można powiedzieć, że i w tych dramatycznych momentach Rodzina Radia Maryja pozostała wierna Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, poprzez swoją modlitwę i obecność. Za tę postawę wierności, zwłaszcza w czasie gdy wydaje się, że wszystko staje się względne, że bezkarnie może drwić z religijnych i patriotycznych uczuć Polaków każdy, kto tylko ma na to ochotę, a niektóre osoby odpowiedzialne nie potrafią czasem, a czasem nie chcą zająć zdecydowanej postawy w obawie przed utratą medialnych punktów, za tę wierność też trzeba Bogu dziękować.

W tym szczególnym momencie świętowania dziewiętnastej już rocznicy działania Radia Maryja, pragnę – w imieniu Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela i własnym – podziękować Wam wszystkim za tę wierność, której wyrazem jest również Wasza dzisiejsza obecność w Toruniu. Pragnę życzyć, by Radio Maryja i wszystkie związane z nim dzieła wzrastały nieustannie, zarówno w zakresie jak i jakości wykonywanych przez nie posług, w wierności Słowu Bożemu, nauczaniu Kościoła i racji stanu Narodu Polskiego. By świadomość realizowania niezwykle ważnej misji w Kościele dodawała Wam wszystkim sił i otuchy.

Niech Niepokalana, Matka Boża Nieustającej Pomocy, w szczególny sposób czczona w naszym toruńskim sanktuarium, otacza Was wszystkich swoją matczyną miłością i opieką. Do tych pozdrowień z Domu Generalnego Zgromadzenia dołączam modlitwę przed oryginalną Ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszym kościele w Rzymie.

 

O. Jacek Dembek C.Ss.R.

Radny Generalny

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl