fot. Konferencja Episkopatu Hiszpanii

Ks. bp Francisco César García Magán został nowym sekretarzem Episkopatu Hiszpanii

Edukacja katolicka, stan hiszpańskich seminariów przed watykańską wizytacją oraz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie to niektóre z tematów jesiennej sesji plenarnej Episkopatu Hiszpanii, która trwa w Madrycie. Dzisiaj przed południem księża biskupi wybrali nowego sekretarza Episkopatu.

Jesienną sesję plenarną otworzył przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii, ks. kard. Juan José Omella. W swoim wystąpieniu podkreślił, że żyjemy w czasach, które wymagają wielkiego porozumienia i zgody. Wyzwania, jakie stają przed Kościołem i społeczeństwem, to promowanie rodziny i towarzyszenie tym, którzy cierpią.

„Społeczeństwo, które nie troszczy się o najsłabszych, wchodzi na drogę wymierania” – podkreślił hiszpański purpurat.

Dane Caritas pokazują, iż liczba osób potrzebujących rośnie bardzo szybko. Ksiądz kardynał zaapelował też, aby nie zapominać o pięknie rodziny jako pierwszej ludzkiej instytucji. W tym kontekście odniósł się krytycznie do ustawy aborcyjnej oraz do tzw. „prawa trans”. Ustawy te są przyjmowane bez społecznego dialogu i w oparciu jedynie o interesy ideologiczne.

fot. Konferencja Episkopatu Hiszpanii

Rano księża biskupi wybrali nowego sekretarza Episkopatu Hiszpanii. Został nim ks. bp Francisco César García Magán. Nowy sekretarz ma 60 lat i jest prawnikiem. Przez 16 lat pracował w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, m. in. w Kolumbii, Francji i Serbii.

O. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl