Hiszpania: 28 nieletnich migrantów z „Aquariusa” uciekło z ośrodka

28 nieletnich migrantów ze statku „Aquarius”, których ostatecznie przyjęła Hiszpania, uciekło z ośrodka dla uchodźców w Alicante, na południu kraju. 16 z nich już udało się znaleźć i sprowadzić do centrum; trwają poszukiwania pozostałych 12 osób.

Migranci, pochodzący z Afryki Subsaharyjskiej, uciekli w czwartek nad ranem. Znalezionych mieszkańców ośrodka, w którym mieszkali od poniedziałku, przywieziono z powrotem po kilku godzinach. Przebywali w różnych miejscach w Alicante oraz w okolicach miasta.

Według źródeł w hiszpańskiej policji poszukiwania pozostałych trwają i oczekuje się, że wkrótce wszyscy zostaną znalezieni. Na razie nie podano dokładnie, z jakich krajów pochodzili, w jakim byli wieku i jaka była przyczyna ich ucieczki.

Ośrodek w tym mieście przyjmuje migrantów niepełnoletnich. Czekają tam oni na rozpatrzenie wniosków o azyl.

Nieco ponad tydzień temu wpuszczenia statku organizacji pozarządowej SOS Mediterranee „Aquarius” z ponad 600 migrantami na pokładzie odmówiły Włochy oraz Malta. Ostatecznie na ich przyjęcie zgodziła się Hiszpania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl