fot. PAP/EPA

Audiencja generalna w Watykanie – Papież zachęcał, by nasze życie przenikał dialog, umiejętność słuchania i życzliwość dla braci

Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś, by nasze życie przenikał dialog, umiejętność słuchania i życzliwość dla braci. Na Placu Św. Piotra w Watykanie Papież spotkał się przed południem z wiernymi. W audiencji generalnej uczestniczyli także pielgrzymi z Polski.

Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty wskazał na postać ks. kard. Adama Kozłowieckiego, którego nazwał „wielkim ewangelizatorem”.

Wczoraj w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim została otwarta wystawa poświęcona naszemu rodakowi.

– W czasach II wojny światowej był więźniem obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau. Później, przez ponad 60 lat, pełnił posługę misyjną w Zambii. Odważnie głosił Ewangelię, niezłomnie walczył o prawa i godność dla Afrykanów. Inicjował budowę kościołów, szkół i domów opieki. Niech dzieło tego wybitnego polskiego ewangelizatora otworzy nasze serca na potrzeby braci żyjących w krajach misyjnych – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Papież nawiązał też do obchodzonego wczoraj wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II. Następnie wezwał: „Naśladujmy tego nauczyciela wiary i życia ewangelicznego, wzór miłości do Chrystusa i do człowieka”.

Ojciec Święty w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański zachęcał, aby Kościół na wzór Apostołów wychodził do ludzi z otwartością na dialog.

Transmisję ze spotkania Ojca Świętego Franciszka z wiernymi przeprowadziła Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl