Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem

W południe Ojciec Święty Franciszek spotka się z wiernymi na modlitwie Regina Celi. Jest to jedna z czterech antyfon, tradycyjnie śpiewana w kościołach w miejsce modlitwy Anioł Pański od Wielkanocy aż do Zesłania Ducha św.

Transmisje z Watykanu w Poniedziałek Wielkanocny przeprowadzi Radio Maryja i TV Trwam.

Wczoraj Ojciec Św. ogłosił całemu światu, że Chrystus zmartwychwstał i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli miastu i światu.

W wygłoszonym orędziu Papież zachęcił wiernych do przyjęcia łaski zmartwychwstania Chrystusa; do odnowienia przez miłosierdzie Boga.

Pozwólmy się odnowić przez miłosierdzie Boga, pozwólmy, aby Jezus nas kochał, niech moc Jego miłości przekształci także nasze życie. Stańmy się narzędziami tego miłosierdzia, kanałami, przez które Bóg może nawadniać ziemię, strzec całego stworzenia i sprawić, aby rozkwitła sprawiedliwość i pokój – powiedział Ojciec Święty.

Papież prosił zmartwychwstałego Jezusa o pokój na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji, „zwłaszcza na Półwyspie Koreańskim” oraz o pokój dla całego świata.

Pokój dla całego świata, nadal tak bardzo podzielonego chciwością tych, którzy poszukują łatwych zysków, zranionego egoizmem zagrażającym życiu ludzkiemu i rodzinie, egoizmem, który nadal dopuszcza się handlu ludźmi, rozszerzającego się niewolnictwa w tym dwudziestym pierwszym wieku – powiedział Papież Franciszek.

Papież mówił też o świecie rozdartym przez „przemoc związaną z handlem narkotykami i nieuczciwą eksploatacją zasobów naturalnych”.

„Niech Jezus Zmartwychwstały przyniesie ulgę tym, którzy są ofiarami klęsk żywiołowych i niech uczyni nas odpowiedzialnymi stróżami stworzenia” – podkreślił.

Na zakończenie Papież Franciszek udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli miastu i światu.

RIRM

drukuj