Papież: Bóg powołał nas, byśmy byli wolni i żyli we wdzięczności

Bóg nie powołał nas do życia, abyśmy trwali w ucisku, ale abyśmy byli wolni i żyli we wdzięczności – mówił dziś w Watykanie Ojciec św. Franciszek, który kontynuował rozważania na temat dekalogu.

Papież zatrzymał się nad słowami proklamacji: „Ja jestem Panem, twoim Bogiem, który wyprowadził cię z ziemi egipskiej, gdzie byłeś niewolnikiem”.

Zwrócił uwagę, że proklamacja ta rzuca światło na cały dekalog, także na nasze życie chrześcijańskie, które jest przede wszystkim wdzięczną odpowiedzią szczodremu Ojcu.

Chrześcijanie, którzy wypełniają tylko „obowiązki”, twierdzą, że nie mają osobistego doświadczenia tego Boga, który jest „naszym” – zauważył Papież. Jak podkreślił, stawianie prawa przed relacją nie pomaga w pielgrzymowaniu wiary. Ojciec św. zachęcił też wiernych, by zwracali się do Boga o wyzwolenie.

Na zakończenie audiencji Papież pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków. Wśród nich byli pielgrzymi z Łodzi, towarzyszący ks. arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi, który w piątek otrzyma paliusz wraz z innymi metropolitami z całego świata.

– Pozdrawiam serdecznie Polaków, którzy przybyli z Polski i z zagranicy w pielgrzymce do grobów świętych apostołów Piotra i Pawła. Pozdrawiam pielgrzymów z Łodzi towarzyszących swemu arcybiskupowi, który otrzyma paliusz metropolity. Witam również nowo wyświęconych diakonów z archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej. Życzę wszystkim, by okres wakacji, który się rozpoczyna, był dla Was czasem wypoczynku i okazją uwielbiania Boga za dzieło stworzenia, przyznając się zawsze do Chrystusa. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

W spotkaniu z Papieżem uczestniczyło ponad 12 tysięcy wiernych z całego świata. Transmisję z Watykanu nadała Telewizja Trwam. Fragmentu audiencji można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl