fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zaapelował o zaniechanie działań wojennych na Ukrainie

Ojciec Święty Franciszek zaapelował do stron zaangażowanych w konflikt na Ukrainie o powstrzymanie się przed działaniami prowadzącymi do dalszych cierpień ludności. Papież podczas audiencji generalnej w Watykanie ogłosił Środę Popielcową dniem postu i modlitwy w intencji pokoju.

To pierwsza reakcja Ojca Świętego na eskalację konfliktu po tym, gdy prezydent Rosji, Władimir Putin, wydał dekret o uznaniu niepodległości samozwańczych republik ludowych na wschodzie Ukrainy i postanowił wysłać tam wojska rosyjskie.

Papież, zwracając się do wiernych, wyraził ból z powodu pogorszenia się sytuacji na Ukrainie i zaapelował o zaniechanie działań wojennych.

– Chcę zaapelować do tych, którzy mają odpowiedzialności polityczne, aby uczynili poważny rachunek sumienia przed Bogiem, który jest Bogiem pokoju, a nie wojny. Bóg chce, abyśmy wszyscy byli braćmi, a nie nieprzyjaciółmi. Proszę wszystkie strony zaangażowane w konflikt, aby zaangażowały się w dialog, by ułatwić współżycie między narodami, ażeby realizować prawo międzynarodowe – mówił Ojciec Święty.

Papież Franciszek zaapelował do ludzi wierzących, aby w Środę Popielcową intensywnie poświęcili się modlitwie i postowi w intencji pokoju.

W Watykanie Ojciec Święty rozpoczął dziś ponadto cykl katechez na temat sensu i wartości starości. W tym kontekście, zwracając się do Polaków – zwłaszcza młodych – zachęcił ich, by zaangażowali swoje myśli i uczucia w dary, które niesie ze sobą starość oraz do okazywania szacunku i miłości seniorom.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl