fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Niech Dziewica Maryja pomoże nam uczynić nasze życie pieśnią uwielbienia Boga, w odpowiedzi na Jego powołanie oraz w pokornym i radosnym wypełnianiu Jego woli

„Uczyńmy nasze życie pieśnią uwielbienia Boga w odpowiedzi na Jego powołanie. Pokornie i radośnie wypełniajmy Jego wolę” – mówił podczas modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek.

Odnosząc się do Ewangelii  Ojciec Święty zatrzymał się przy temacie powołania. Jak mówił – każde powołanie Boga jest inicjatywą Jego miłości. Najpierw zostajemy powołani do życia.

– Następnie Bóg powołuje nas do wiary i do bycia częścią Jego rodziny, jako dzieci Boże. Wreszcie, Bóg powołuje nas do szczególnego stanu życia: do daru z siebie na drodze małżeństwa, na drodze kapłaństwa lub na drodze życia konsekrowanego – wskazał Papież.

Jak tłumaczył Franciszek to różne sposoby realizacji planu, który Bóg ma dla każdego z nas. Planu, który jest zawsze planem miłości.

– Wobec powołania Pana, które może do nas dotrzeć na tysiące sposobów, także poprzez osoby, wydarzenia, zarówno szczęśliwe, jak i smutne, niekiedy nasza postawa może być odmowna. Wydaje nam się ono sprzeczne z naszymi aspiracjami; albo bojaźni, ponieważ uważamy je za zbyt wymagające i niedogodne, ale powołanie Boga jest miłością, i odpowiadamy na nie jedynie miłością – podkreślił Papież.

Ojciec Święty wyraził swoją bliskość z mieszkańcami Indonezji dotkniętymi silnym trzęsieniem ziemi. Zapewnił o swojej modlitwie za zmarłych rannych i tych, którzy stracili swoje domy i pracę.

TV Trwam News

drukuj