Kolejny dzień pielgrzymki papieża Franciszka w Afryce

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje swoją podróż apostolską do Afryki. Dziś po południu udał się do Ugandy, gdzie spotkał się z prezydentem tego kraju – Yowerim Musevenim.

Po południu rozpoczęło się spotkanie z władzami i korpusem dyplomatycznym Ugandy w Sali Konferencyjnej Domu Państwowego.

W swoim przemówieniu, Papież zwrócił uwagę, że jego wizyta ma przede wszystkim uczcić 50. rocznicę kanonizacji męczenników z Ugandy.

Wyraził też nadzieję, że jego obecność będzie postrzegana jako znak przyjaźni, szacunku i wsparcia dla wszystkich mieszkańców tego kraju.

Uganda rzeczywiście została obdarzona przez Boga obfitymi zasobami naturalnymi, a wyzwaniem stojącym przed wami jest administrowanie nimi jak odpowiedzialni rządcy. Przede wszystkim naród został pobłogosławiony swym ludem, silnymi rodzinami, swą młodzieżą i osobami starszymi – powiedział Papież.

Kolejnym punktem papieskiej wizyty w Ugandzie, będzie spotkanie w Munyonyo z katechetami i nauczycielami.

Przed południem, na zakończenie swojej podróży apostolskiej do Kenii, Ojciec Św. spotkał się z młodzieżą na stadionie Kasarani.

W swoim przemówieniu papież zwrócił uwagę m.in. na znaczenie modlitwy.

Wasz biskup mówił mi, że przygotowując się do wizyty ze mną modliliście się na różańcu. Człowiek traci swoją godność, jeśli zapomina jak się modlić. Człowiek czuje się mocny i silny, a w rzeczywistości taki nie jest. Człowiek czuje, że nie ma potrzeby prosić Boga o cokolwiek i dlatego jest tak wiele tragedii – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Transmisja poszczególnych punktów pielgrzymki w Radiu Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl