fot. pixabay.com

Zatrważającą liczbą tzw. aborcji w Hiszpanii w 2019r.

W 2019 roku Hiszpania odnotowała największą liczbę tzw. aborcji. Jak podało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, w przeciągu roku zamordowano blisko 100 tys. nienarodzonych dzieci.

Informacje płynące z Hiszpanii są zatrważające – podkreślają obrońcy życia. W 2019 roku odnotowano tam największą liczbę tzw. aborcji w ciągu ostatnich 5 lat.

– Ta liczba aborcji nie tylko jest rekordowa, bo wyniosła blisko 100 tys. w 2019 roku. Przerażający jest też fakt, że w 90 proc. dotyczą one tzw. aborcji na życzenie – mówi Karolina Podlewska z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W Hiszpanii dochodzi do zabijania nienarodzonych dzieci w 6 proc. z powodu zagrożenia zdrowia matki, a 3 proc. z powodu ryzyka poważnych wad dziecka –  podkreśla Karolina Podlewska.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii liczba młodych kobiet, które zabiły swoje nienarodzone dziecko, wzrosła o ponad pół tysiąca.

– Odsetek aborcji jest bardzo wysoki właśnie wśród dziewczynek, nastolatek, które są poniżej 20 roku życia i tak do 30 roku życia – podaje Kamila Podlewska.

Według hiszpańskiego raportu 341 tzw. aborcji dokonały nastolatki poniżej 15 roku życia, a ponad 10 tys. kobiety w wieku od 15 do 19 lat. W Hiszpanii obowiązuje ustawa, która legalizuje dobrowolne zabicie dziecka w pierwszych 14 tygodniach. Zezwala także na zabicie nienarodzonego dziecka w ciągu pierwszych 22 tygodni ciąży, jeśli stwierdzono u niego ciężkie zaburzenia w rozwoju, bądź jeśli ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki.

Nastolatki w wieku 16–18 lat chcące dokonać tego zbrodniczego procederu muszą mieć zgodę rodziców. Jednak obecny rząd planuje wprowadzić ustawę, przez którą zabijanie nienarodzonych będzie dostępne dla każdej kobiety – niezależnie od wieku.

TV Trwam News

drukuj