Hiszpania. Bilans ofiar śmiertelnych zamachów w Katalonii wzrósł do 16

51-letnia Niemka, która doznała poważnych obrażeń w zamachu terrorystycznym w Barcelonie 17 sierpnia, zmarła w niedzielę w szpitalu – podały władze Katalonii. Bilans ofiar śmiertelnych zamachów w Barcelonie i nadmorskiej miejscowości Cambrils wzrósł do 16 osób.

W szpitalach wciąż przebywają 24 osoby ranne w zamachach, pięć z nich jest w stanie krytycznym.

Większość z hospitalizowanych osób ucierpiała w zamachu na barcelońskim deptaku Las Ramblas, gdzie terrorysta wjechał furgonetką w tłum przechadzających się ludzi. Pozostali zostali ranni 18 sierpnia w Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od stolicy Katalonii, gdzie terroryści próbowali dokonać podobnego zamachu; zginęła tam jedna osoba, bo większej liczbie ofiar zapobiegła policja.

W zamachach ucierpieli obywatele 30 krajów. Nie żyje także ośmiu członków komórki terrorystycznej, która stała za atakami; sześciu z nich zostało zastrzelonych przez policję.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl