fot. PAP/EPA

Joe Biden zapowiedział, że w pierwszych dniach sprawowania władzy odwoła niektóre decyzje swojego poprzednika

Już za trzy dni Stany Zjednoczone będą miały nowego prezydenta. Joe Biden zapowiedział, że w pierwszych dniach sprawowania władzy odwoła niektóre – jego zdaniem – najbardziej kontrowersyjne decyzje swojego poprzednika – Donalda Trumpa.

Jak przekazał mediom Ron Klain, przyszły szef personelu Białego Domu, decyzje Donalda Trumpa, które zostaną odwołane dotyczą m.in. zniesienia restrykcji dotyczących imigracji do USA z niektórych krajów muzułmańskich, podjęcia kroków w celu powrotu USA do paryskiego porozumienia klimatycznego oraz wprowadzenie obowiązku noszenia masek na terenie obiektów federalnych oraz podczas podróży między stanami.

„Te działania władzy wykonawczej przyniosą ulgę milionom Amerykanów. Prezydent elekt Joe Biden podejmie takie działania nie tylko po to, aby  zlikwidować najgorsze szkody wyrządzone przez administrację Trumpa, ale również, by rozpocząć posuwanie naszego kraju naprzód” – wskazał Ron Klain, przyszły szef personelu Białego Domu.

Klain podkreślił, że pełne osiągnięcie celów administracji Bidena czyli m.in. uruchomienie programu pomocy w celu likwidacji skutków pandemii COVID-19 będzie wymagało współdziałania Kongresu.

Sam Joe Biden obiecał, że program szczepień obejmie każdą osobę.

– Nasz plan jest jasny, odważny. Chcemy zaszczepić więcej osób za darmo, stworzyć więcej miejsc do zaszczepienia się i zmobilizować więcej zespołów medycznych do robienia zastrzyków. To będzie jeden z najtrudniejszych wysiłków operacyjnych, jakie kiedykolwiek podjął nasz kraj, ale macie moje słowo – damy radę! – akcentował prezydent elekt USA.

Joe Biden na drugi dzień po zaprzysiężeniu podpisze szereg rozporządzeń wiążących się z walką z pandemią, które mają zmierzać do ponownego otwarcia szkół i biznesów.

TV Trwam News

drukuj