Szef MON z wizytą w USA

Minister Oborny Narodowej Mariusz Błaszczak udał się z wizytą do Stanów Zjednoczonych. Na miejscu spotka się z grupą kongresmenów, którym – jak mówił – chce podziękować za to, że występują o to, by w Polsce funkcjonowały stałe bazy wojsk amerykańskich.

 Cel wizyty szefa polskiego resortu obrony Mariusza Błaszczaka w USA to przekonanie amerykanów do tego, aby w Polsce na stałe stacjonowały wojska Stanów Zjednoczonych.

 – Jesteśmy na dobrej drodze, żeby ten cel osiągnąć, a wszystko to składa się na zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom. To są działania, które do tego celu prowadzą – mówił w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej.

 Na miejscu minister Błaszczak spotka się z kongresmenami, z senatorami, oraz politykami z Izby Reprezentantów.

Jak mówił na naszej antenie w programie „Polski punk widzenia” będzie to też okazja do podziękowania amerykańskim politykom, którzy opowiedzieli się za stałą obecnością baz amerykańskich w Polsce.

 – Chce podziękować kongresmenom za list do amerykańskiego sekretarza obrony, w którym opowiedzieli się oni za utworzeniem stałych baz w Polsce.[…] Warto też wspomnieć, że Senat Stanów Zjednoczonych, Izba Reprezentantów wystąpiły do sekretarza obrony z oceną dotyczącą stałych baz wojsk amerykańskich w Polsce. Na ten temat rozmawiałem z doradcami do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa i spotkałem się z ich przychylnością. […]Jestem dobrej myśli – akcentował Mariusz Błaszczak.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj