Zastępca Kerry’ego w Kijowie

William Burns, zastępca sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego, będzie we wtorek i w środę w Kijowie wraz z przedstawicielami resortu finansów, by rozmawiać m.in. o finansowej pomocy dla nowego rządu Ukrainy – poinformował Departament Stanu USA.

Burns spotka się w Kijowie z ukraińskimi przywódcami oraz przedstawicielami biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, w tym z przewodniczącym parlamentu, p.o. prezydenta Ołeksandrem Turczynowem, szefem frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna Arsenijem Jaceniukiem oraz deputowanymi do Rady Najwyższej.

Ma z nimi przeprowadzić „konsultacje na temat wsparcia USA dla starań Ukrainy”, by zapewnić stabilną, demokratyczną i dostatnią przyszłość tego kraju. Będzie też apelował do nowych władz „o podjęcie wszelkich kroków niezbędnych do przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów prezydenckich w maju” oraz do szybkiego utworzenia rządu jedności narodowej.

W Kijowie zastępcy sekretarza stanu USA będą towarzyszyć przedstawiciele ministerstwa finansów oraz Krajowej Rady Gospodarczej przy Białym Domu, „którzy będą pracować w porozumieniu z partnerami takimi jak Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, by omówić potrzebną pomoc finansową, podczas gdy nowy rząd (Ukrainy) będzie wdrażał trudne kroki, niezbędne do zreformowania gospodarki” – poinformował Departament Stanu USA.

Burns ma także uczcić w Kijowie pamięć ofiar tragicznych wydarzeń ostatniego tygodnia. „Zastępca sekretarza będzie zachęcał wszystkich Ukraińców do kontynuowania wysiłków, aby pisali nowy rozdział własnej historii, który prowadzi do demokratycznej, suwerennej, dostatniej i samodzielnie decydującej o swojej przyszłości Ukrainy” – podkreślono w komunikacie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl