fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Chrystus żyje!

Papież Franciszek w południe wygłosił tradycyjne orędzie wielkanocne i udzielił błogosławieństwa „Urbi et orbi – Miastu i Światu”. Ojciec Święty rozpoczął od słów:  „Chrystus żyje!”.

Tysiące wiernych przybyło w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na Mszę św. na placu Świętego Piotra w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka. W południe Ojciec Święty wygłosił wielkanocne orędzie.

– Chrystus żyje! On jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem. Tak więc pierwsze słowa, które pragnę skierować do każdego z młodych chrześcijan, brzmią: On żyje i chce, abyś żył! On jest w tobie, jest z tobą i nigdy cię nie opuszcza. Niezależnie od tego, jak bardzo byś się oddalił, Zmartwychwstały jest obok ciebie, wzywa cię i czeka na ciebie, abyś zaczął od nowapodkreślał Ojciec Święty.

To orędzie jest skierowane zarówno do każdej osoby, jak i do całego świata – tłumaczył Papież, dodając jednocześnie, że Zmartwychwstanie Chrystusa jest początkiem nowego życia dla każdego mężczyzny i każdej kobiety, ponieważ prawdziwa odnowa zawsze zaczyna się od serca i od sumienia.

– Wielkanoc jest także początkiem nowego świata, wyzwolonego z niewoli grzechu i śmierci: świata ostatecznie otwartego na królestwo Boże, królestwo miłości, pokoju i braterstwa. Chrystus żyje i trwa z nami. Ukazuje On światło swojego oblicza zmartwychwstałego i nie opuszcza tych, którzy przeżywają trudne doświadczenia, cierpienie i żałobę – akcentował Franciszek.

Na zakończenie Papież przypomniał, że Chrystus jest nadzieją i młodością dla całego świata.

Pozwólmy się odnowić przez Niego! Dobrych Świąt Paschalnych! – apelował Ojciec Święty.

TV Trwam News/RIRMdrukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl