100 osób wyruszy w sobotę na Jasną Górę w Warszawskiej Rowerowej Grupie Pielgrzymkowej

Ponad 100 osób wyruszy w sobotę na Jasną Górę w Warszawskiej Rowerowej Grupie Pielgrzymkowej. Celem pielgrzymki jest uczczenie 200-lecia Archidiecezji Warszawskiej i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedział PAP komandor pielgrzymki Cezary Konopacki.

Jak wyjaśnił Cezary Konopacki, tegoroczne hasło pielgrzymki – „Owoce Ducha Świętego w historii Archidiecezji Warszawskiej” – nawiązuje do wspomnianych jubileuszy.

„Każdego dnia drogi będziemy wspominać innego patrona, który będzie nam towarzyszył na trasie. Nasi patroni są drogowskazami, według których możemy kierować się w swoim życiu. Do każdej postaci przypisany jest też temat dnia, nawiązujący do historii Polski i archidiecezji, a także konkretny dar Ducha Świętego, o który będziemy się modlić” – zaznaczył.

Trasa pielgrzymki liczy prawie 600 km. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia, by 15 sierpnia wziąć udział w uroczystości Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. Jak poinformował Konopacki, po Mszy św. na jasnogórskich wałach pielgrzymi wyruszą – również na rowerach – w drogę powrotną do Warszawy inną trasą niż ta, którą dotrą do Częstochowy.

„Pielgrzymka jest zorganizowana w formie pętli. Wyruszamy w sobotę ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a Msza św. kończąca pielgrzymkę zostanie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim” – powiedział.

Poinformował, że każdego dnia pielgrzymi będą pokonywali około 70 km – trasa będzie podzielona na 6-7 odcinków. Każdy dzień pielgrzymi będą rozpoczynali o godz. 6.30.

„Trasa pielgrzymki prowadzi szlakiem maryjnych sanktuariów, gdzie przeważnie będą odprawiane codzienne Msze św. W drodze powrotnej odwiedzimy m.in. Sanktuarium Matki Pocieszenia, Sanktuarium św. Anny i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie. Nasze przesłanie jest takie, by w roku jubileuszowym nie tylko jechać na Jasną Górę, ale też przywieźć coś dla archidiecezji z powrotem: własne przemienione serca” – zaznaczył Cezary Konopacki.

Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. o godz. 8.00 pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej ks. bp. Piotra Jareckiego w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej. Wyjazd pielgrzymów jest planowany na godz. 9.00.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl