fot. PAP/Łukasz Gągulski

Wzmożone patrole drogówki w Warszawie i na trasach dojazdowych do stolicy

Wzmożone patrole drogowe w Warszawie i na trasach dojazdowych do stolicy – zapowiada Komenda Stołeczna Policji w okresie świątecznym.

„W święta Bożego Narodzenia skupimy się zwłaszcza na bezpieczeństwie na drogach. Wzmożone patrole ruchu drogowego będą zarówno w mieście, jak i na trasach dojazdowych do stolicy, a także na terenach okołowarszawskich powiatów” – powiedział w piątek asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Wyjaśnił, że funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci oraz prędkość, z jaką poruszają się auta.

Policjanci dbają także o bezpieczeństwo w mieście.

„Część osób pomimo trudnego czasu epidemii wyjechała do swoich bliskich, a święta to także czas działania włamywaczy i złodziei. Nasze oznakowane patrole, ale również policyjni wywiadowcy będą przeciwdziałać takim przestępstwom” – zapewnił Mariusz Mrozek.

Podkreślił, że w „odniesieniu do obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią COVID-19 najważniejszy jest rozsądek i samodyscyplina”.

Asp. szt. Mariusz Mrozek poinformował, że wigilijna noc przebiegła bardzo spokojnie.

„W czasie pasterek nie odnotowaliśmy żadnych incydentów” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl