fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawa: drugi dzień III Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej

Dziś drugi i ostatni dzień III Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Wydarzenie odbywa się w Warszawie. Forum stanowi płaszczyznę wymiany doświadczeń, praktyk, wiedzy i pomysłów. Daje także możliwość konsultacji rozwiązań przygotowywanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej głos zabrał m.in. wiceminister rodziny Krzysztof Michałkiewicz.

Polityk wskazywał, że sektor ekonomii społecznej stale się zmienia, rozwija i powinien dostosowywać się do nowych wyzwań społecznych.

– Zmieniają się także wyzwania, które przed nami stoją: demografia, starzejące się społeczeństwo, coraz więcej osób samotnych, wiekowych, niepełnosprawnych. Potrzebują, żeby podmioty ekonomii społecznej oraz sektor pozarządowy tworzyły usługi użyteczności społecznej, ale także różnego rodzaju instrumenty wsparcia dla osób, które czekają na to wsparcie i bez tego wsparcia nie mogą godnie, niezależnie, funkcjonować w naszym społeczeństwie – zaznaczył Krzysztof Michałkiewicz.    

Wiceminister przypomniał, że na początku roku rząd przyjął Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej do 2023 roku.

Główny jego cel zakłada, że do tego czasu podmioty ekonomii społecznej i solidarnej będą ważnym elementem aktywizacji i integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz dostarczycielami usług użyteczności publicznej.

RIRM

drukuj