Związkowcy spotkają się z premierem Donaldem Tuskiem

Dziś przed południem odbędzie się posiedzenie Komisji Trójstronnej, w której wezmą udział związkowcy z NSZZ „S” i premier Donald Tusk.

Wczoraj sztab protestacyjny Solidarności zdecydował, że związkowcy do końca czerwca mają wypowiedzieć się w referendum na temat formy protestu przeciwko polityce rządu. W grę wchodzą strajki bądź też wielodniowa akcja protestacyjna w Warszawie. Strajk lub akcje mogłyby zostać przeprowadzone po wakacjach.

Solidarność domaga się od rządu wycofania ze zmian w prawie pracy zmierzających do wprowadzenia 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego oraz elastycznych form czasu pracy.

Nie mamy wielkich oczekiwań tutaj postawa rządu jest jednoznaczna. Rząd nie zrealizował naszych postulatów, nie zamierza wycofać się ze zmian w sprawie pracy. Także to oceniamy jednoznacznie; rząd dąży do konfrontacji i tutaj myślę, że do niej będzie musiało dojść, ale i Komisja Trójstronna z udziałem premiera i przewodniczącego Piotra Dudy, będzie taką okazją, być może ostatnią, żeby próbować wrócić do tego faktycznego a niepozorowanego dialogu – podkreśla Marek Lewandowski, rzecznik prasowy przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ  „S”.

Związkowcy z NSZZ „S” chcą też ograniczenia stosowania tzw. umów śmieciowych, wsparcia dla przemysłu energochłonnego, rozwiązań antykryzysowych dla firm dotkniętych spowolnieniem gospodarczym, a także uzdrowienia systemu ochrony zdrowia i zmian w szkolnictwie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl