Zostanie powołana Polska Służba Geologiczna?

Ministerstwo  środowiska szykuje zmiany w koncesjach. W najbliższych miesiącach resort ma zaproponować uproszczenia inwestycyjne przy poszukiwaniu kopalin oraz zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa przy udzielaniu koncesji.

Zmiany mają się znaleźć w projekcie nowelizacji prawa geologicznego i górniczego.

– Te ułatwienia będą zabezpieczały interes inwestora. Obniżą ryzyko inwestycyjne w zakresie nie tylko rozwiązań formalnych, ale także przyspieszenia procedur i ułatwienia udostępnienia informacji geologicznej lepiej przygotowanej. To wiąże się z tym, że musi zostać powołana Polska Służba Geologiczna, która będzie zarządzała lepiej niż obecnie robi to Państwowy Instytut Geologiczny – zaznacza Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska, główny geolog kraju.

 

Wiceminister  poinformował, że propozycje zmian zarówno w zakresie prawa geologicznego i górniczego, jak i w sprawie utworzenia służby geologicznej wyjdą z resortu w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

Dodał, że to, kiedy zostaną złożone w Sejmie, będzie zależało od liczby i jakości uwag zgłoszonych w czasie konsultacji międzyresortowych i społecznych.

RIRM

drukuj