Zmodernizowano Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie

Klinka Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego jest jednym z liderów wśród krajowych ośrodków leczenia chorób serca. Rocznie wykonuje się tu ponad 3 tys. badań i zabiegów inwazyjnych. Wczoraj odbyło się otwarcie kliniki po modernizacji, w której uczestniczyli premier Beata Szydło oraz szef MON Antoni Macierewicz.

Po trwającej kilkanaście miesięcy modernizacji Kliniki, do użytku pacjentów został oddany nowy Odział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, a także odnowione odziały m.in. Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Kardiologii Interwencyjnej.

Dzięki tym unowocześnieniom pacjenci będą mieli dostęp do kompleksowej opieki medycznej, co jest jednym z priorytetów rządu – mówiła w czasie uroczystości premier Beata Szydło.

– Przede wszystkim chcę serdecznie pogratulować, bo rzeczywiście miałam okazję zobaczyć ten oddział, zobaczyć te nowoczesne urządzenia – miejsca, gdzie będzie ratowane życie ludzkie. Jestem pod wrażeniem – podkreśliła Beata Szydło.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podkreślił, że koszt modernizacji – 4,4 mln zł – został zrealizowany dzięki zaangażowaniu funduszy MON.

– Ten program jest realizowany w olbrzymim stopniu dzięki zaangażowaniu budżetu MON. 99 proc. pieniędzy płynie z MON i 99 proc. osób leczonych dzięki temu programowi są to osoby ze świata pozawojskowego. I to jest miara pokazująca, jak wysiłek wojska, jak twórczość, praca tak wspaniałych lekarzy działa na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa całego narodu – mówił Antoni Macierewicz.

Polscy kardiolodzy i kardiochirurdzy potrafią leczyć najcięższe choroby, wymagające olbrzymiego doświadczenia i najnowocześniejszego wyposażenia. To wielki postęp, jaki poczyniła polska kardiologia, co sprawia, że może ona być wzorem dla innych dziedzin medycyny.

Sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie wysiłki poprzedników i utworzenie w latach 60-tych ośrodka intensywnej terapii w stanach zagrożenia życia – zwraca uwagę dyrektor instytutu, gen. Grzegorz Gielerak.

– W tych szczególnych dla naszej społeczności okolicznościach złożę podziękowania tym wszystkim, którzy w przeszłości i dziś zdecydowali o tym, jacy jesteśmy; jaki udało się nam zbudować własny i skuteczny kod komunikowania się w budowaniu przekazu i relacji z pacjentem i otoczeniem – powiedział gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, Dyrektor WIM.

Obecnie kłopoty z sercem mają coraz młodsze osoby. Warto pamiętać, że wpływ na stan naszego zdrowia ma styl życia, dieta czy stres. Obecnie aż milion osób cierpi na chorobę wieńcową, a co roku 100 tysięcy ulega zawałom. W ich wyniku umiera co 10 chory.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl