fot. PAP/Rafał Guz

Zmiany personalne w NIK

Zmiany w Najwyższej Izbie Kontroli. Ze stanowiska zostaną odwołani trzej dotychczasowi wiceszefowie Izby. Nowym wiceprezesem ma zostać Małgorzata Motylow.  

Po godz. 14.00 zbierze się sejmowa Komisja ds. Kontroli Państwowej, która zaopiniuje dla marszałka Sejmu wnioski prezesa Najwyższej Izby Kontroli o odwołanie obecnych wiceszefów Izby – Ewy Polkowskiej, Wojciecha Kutyły i Mieczysława Łuczaka – i powołanie na wiceprezesa Małgorzaty Motylow, która w NIK pracuje już 18 lat. To ona  ma pełnić obowiązki prezesa NIK na czas urlopu Mariana Banasia, który – zgodnie z zapowiedzią – ma rozpocząć się jutro i potrwać do zakończenia kontroli jego oświadczeń majątkowych, prowadzonej przez CBA, czyli do drugiej połowy października.

Prezes NIK oświadczył, że podjął tę decyzję „kierując się nadrzędnym interesem dobra publicznego i potrzebą zachowania autorytetu Najwyższej Izby Kontroli” oraz że we wtorek poinformował o swojej decyzji marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Sprawa ma związek z kontrowersyjnym reportażem „Superwizjera”.

TV Trwam News

drukuj