„Zmiana nastroju społecznego po rządach PO i PSL”

Ważnym wydarzeniem mijającego 2015 r. w polityce była zmiana nastrojów społecznych po ośmiu latach rządu PO-PSLmówi poseł Arkadiusz Mularczyk.

Parlamentarzysta wskazuje, że społeczeństwo dostrzegło, iż te wszystkie hasła, które głosiły rządzące partie i prezydent Bronisław Komorowski, bardzo różnią się od rzeczywistości. To z kolei wpłynęło na wynik tegorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

To pokazuje, że nastroje społeczne w naszym kraju doszły do tego, iż należy dokonać drastycznych zmian w sposobie funkcjonowania naszego państwa. Trzeba podkreślić, że inne formacje takie jak Kukiz’15, czy KORWiN uzyskały bardzo dobre wyniki, co oznacza, że jest duża część społeczeństwa, która nie akceptuje obecnej sytuacji w naszym kraju. Dlatego jest oczekiwanie społeczne i akceptacja społeczna do gruntownych zmian polityki państwa i ustroju państwa, ale to się wiąże ze zmianą status quo wobec tych ludzi, którzy rządzili przez ostatnie lata i też żyli z układów i wpływów tej władzy – podkreśla Arkadiusz Mularczyk.

W majowych w wyborach prezydenckich Andrzej Duda pokonał dotychczasowego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Następnie w październiku w wyborach parlamentarnych PiS uzyskał samodzielną większość rządzącą, która stała się możliwa po raz pierwszy po 1989 r.

Inną znaczącą zmianą jest nieobecność postkomunistycznej lewicy w Sejmie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl