fot. PAP/Artur Reszko

Zakończył się rok szkolny; prawie 5 mln uczniów rozpoczyna wakacje

Dzisiaj uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie odebrali świadectwa, najlepsi dodatkowo również nagrody.

W całej Polsce rozbrzmiał dziś ostatni dzwonek. Prawie pięć milionów uczniów z ponad 26 tysięcy szkół odebrało świadectwa szkolne.

– Mam świadectwo z czerwonym paskiem. Mam bardzo dobrą średnią i jestem chyba dobry z polskiego, bo mam 6 na koniec roku – powiedział Maciek.

Na ten moment uczniowie czekali całe dziesięć miesięcy.

– Powiem tak, były ciężkie chwile, ale bardzo szybko mi to minęło – stwierdziła Hania.

Teraz nadszedł czas na wymarzone wakacje.

– W wakacje na pewno będę spędzał dużo czasu na świeżym powietrzu, pojadę do babci, będę chodził na plażę i będę spędzał wiele wspaniałych chwil na podwórku – mówił Tadeusz, uczeń.

Mijający rok szkolny nie był dla uczniów, rodziców ani nauczycieli najłatwiejszym rokiem. Strajk nauczycieli, kulminacja roczników, trudna rekrutacja do liceów i techników oraz likwidacja gimnazjów. Mimo to chęć współpracy była.

– Mamy taką mocną nić porozumienia, rodzice chcą z nami współpracować, reagują na nasze prośby, zalecenia – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastarni Ewa Kwiecińska.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl