fot. twitter.com

T. Rzymkowski ws. odejścia z Kukiz’15: Jeśli miałbym podejmować jakiekolwiek decyzje, to pierwszy o nich dowiedziałby się P. Kukiz

Jeśli miałbym podejmować jakiekolwiek decyzje to pierwszy o nich dowiedziałby się ode mnie Paweł Kuzki – podkreślił w środę wiceprzewodniczący klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski odnosząc się do spekulacji ws. rzekomego przejścia do klubu PiS.

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS powiedział w poniedziałek w Radiu Kraków, że posłowie z ruchu Kukiz’15 przychodzą i proszą o przyjęcie ich do klubu PiS.

„Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się nad tym, co zrobić, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że część jego aparatu politycznego, w tym posłowie, przejdzie do nas” – mówił.

W środę RMF FM podało, że „grupa co najmniej czworga posłów Kukiz’15 chce przejść do Prawa i Sprawiedliwości i wystartować do Sejmu z list partii rządzącej”.

„Największe szanse na przejście mają Tomasz Rzymkowski, ale także posłowie: Tomasz Jaskóła, Barbara Chrobak i Bartosz Józwiak” – podało RMF FM.

Odnosząc się do tych doniesień Tomasz Jaskóła napisała na Twitterze:

„Dementuję medialne plotki o moim przejściu gdziekolwiek i moich rozmów”.

Podkreślił, że „wszelkie decyzje polityczne podejmował i będzie podejmował w porozumieniu” z Pawłem Kukizem „czekając na zakończenie rozmów lidera”.

„Jest mi bardzo miło, że tak wiele osób docenia moją pracę. Co do @nowePSL 🙂 wiadomo” – napisał na Twitterze Tomasz Jaskóła i do wpisu dołączył zdjęcie, na którym stoi na tle ścianki PSL, a na zdjęciu napisane m.in. „Z cyklu fejkowe transfery :)”.

Z kolei Tomasz Rzymkowski napisał:

„Szanowni Państwo, a propos medialnych plotek, jeśli miałbym podejmować jakiekolwiek decyzje, to pierwszy o nich dowiedziałby się ode mnie Paweł Kukiz, a nie RMF FM”.

Jak dowiedziała się PAP, oświadczenie ws. informacji ma wydać również poseł Bartosz Józwiak, który zamieści je na swoim profilu na Twitterze. PAP nie udało się skontaktować z posłanką Barbarą Chrobak.

Słowa Ryszarda Terleckiego skomentował w środę również Paweł Kukiz.

„Odpowiadając na pytania o mój stosunek do obraźliwych względem K’15 wypowiedzi marszałka Terleckiego. Panie Terlecki… Jeśli rzeczywiście są tacy posłowie K’15, którzy – jak pan twierdzi- <<aplikują>> do PiS, to bierz pan w ciemno, bo z pewnością w ogromnej mierze podwyższą poziom IQ waszego <<zakonu>>. Jeśli zaś o mnie osobiście chodzi, to delikatnie powiem – nie dla psa kiełbasa, by nie zacytować ś.p. Lecha Kaczyńskiego i jego słów skierowanych do <<dziada>>” – napisał w środę lider ruchu Kukiz’15 na swoim profilu na Facebooku.

W rozmowie z PAP w ubiegłym tygodniu Paweł Kukiz poinformował, że decyzję ws. formuły startu w jesiennych wyborach Kukiz’15 podejmie do końca czerwca. Zaznaczał, że wciąż trwają rozmowy z podmiotami, które mogłyby poprzeć wspólną deklarację ideową.

Deklaracja, o której mówi lider Kukiz’15, zakłada m.in.: umożliwienie kandydowania w wyborach do Sejmu obywatelom startującym indywidualnie, a nie z list partyjnych; obligatoryjne dla władz wyniki referendów krajowych i lokalnych; możliwość odwołania posła w trakcie kadencji; wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości równowartości dwunastokrotności minimalnego miesięcznego wynagrodzenia czy wprowadzenie do wymiaru sprawiedliwości instytucji sędziego pokoju.

Obecnie klub Kukiz’15 liczy 25 posłów, natomiast klub Prawa i Sprawiedliwości – 237 posłów.

PAP/RIRM

drukuj