fot. PAP/Rafał Guz

Polska odpowiada na żydowskie roszczenia

Posłowie Kukiz’15 złożyli w Sejmie projekt anty-ustawy 447. Sprzeciwia się ona żydowskim roszczeniom. Rząd zaprzecza jakoby miał zamiar wypłacać jakiekolwiek odszkodowania i zapowiada własne rozwiązania prawne.

Klub parlamentarny Kukiz’15 sprzeciwia się amerykańskiej ustawie 447 i proponuje własną, która przewiduje zakaz prowadzenia negocjacji na temat żydowskich roszczeń.

– My się poważnie obawiamy, że pod presją USA i Izraela rząd PiS może ulec i może zgodzić się na pokrycie bezpodstawnych roszczeń organizacji żydowskich do mienia bezdziedzicznego – powiedział poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zaprzeczył, by rząd planował wypłatę jakichkolwiek odszkodowań. Jednocześnie nazwał taką narrację – kremlowską.

– Figa z makiem. Dopóki rządzi PiS, niezależnie od tego, jakie bzdury będą wygadywać narodowcy, ani jedna złotówka nie popłynie do środowisk, którym te pieniądze się nie należą. Polska nie ma żadnych zobowiązań wobec kogokolwiek – podkreślił Joachim Brudziński.  

Kilka dni temu takie stanowisko przedstawił także premier Mateusz Morawiecki. Za tydzień rząd przedstawi w Sejmie rozwiązania prawne, które mają uchronić Polskę przed wypłatą ewentualnych odszkodowań.

TV Trwam News/RIRM

drukuj