Kukiz’15 wątpi w zasadność wniosku o wotum nieufności wobec A. Macierewicza

Politycy Kukiz’15 podają w wątpliwość zasadność wniosku Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra obrony Antoniego Macierewicza. Dziś rano sejmowa Komisja Obrony Narodowej nie zgodziła się na odwołanie szefa MON. Jeszcze dziś wniosek Platformy zostanie rozpatrzony na sali plenarnej Sejmu.

W ocenie polityków PO Antoni Macierewicz niszczy potencjał osobowy Wojska Polskiego. Zarzucają mu także spowolnienie procesu modernizacji armii.

Poseł Kukiz’15 Paweł Grabowski uważa, że debata będzie miała charakter spektaklu politycznego.

– Moim zdaniem ten wniosek nie jest do końca zasadny, ale  prawem opozycji jest formułowanie zarzutów wobec ministra. Antoni Macierewicz zapewne będzie się bronił. Jest to kolejna odsłona sejmowego spektaklu, z którego nic nie wyniknie, oprócz tego, że państwo polskie będzie musiało ponieść jakieś koszty, bo obywatele będą musieli zapłacić za to, że będziemy procedowali nad wnioskiem, który na pewno upadnie, a nie będziemy pracować nad np. koniecznymi zmianami w gospodarce – zaznacza Paweł Grabowski.

Już po raz drugi PO złożyła wniosek o odwołanie ministra obrony. Pierwszy raz Sejm rozpatrywał go w lipcu 2016 roku, tuż przed warszawskim szczytem NATO.

Głosowanie odbędzie się po dzisiejszej debacie.

RIRM

drukuj