T. Rzymkowski: W interesie państwa polskiego jest całkowita derogacja, penalizacja i stygmatyzacja ideologii banderowskiej

Złodziej krzyczy łapać złodzieja – tak się zachowuje w tej chwili Ukraina – ocenił poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski. Odniósł się on w ten sposób do niedawnego oświadczenia rzecznika prezydenta Ukrainy Swiatosława Cehołko, który poinformował, że Petro Poroszenko inicjuje nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski.

Cehołko wskazał też, że głośne oświadczenia ze strony przedstawicieli polskich władz pod adresem Ukrainy i jej kierownictwa, z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie, wywołują poważne zaniepokojenie i nie powinny pozostać bez należytej reakcji”.

Poseł Tomasz Rzymkowski podkreśla, że problem nie leży po tronie Polski, ale Ukrainy.

My próbujemy nasze ustawodawstwo dostosować do naszych potrzeb. W interesie państwa polskiego jest całkowita derogacja, penalizacja i stygmatyzacja ideologii banderowskiej, która jest w jawnej sprzeczności z interesami narodu i państwa polskiego. Ta ideologia u zarania była wymierzona w eksterminacje narodu polskiego, więc nie możemy się na to godzić. W drugim rzucie oczywiście powinniśmy podjąć czynności na arenie międzynarodowej, aby zmusić Ukrainę do dostosowania się do standardów państw cywilizowanych. Nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek państwa na świecie, które organizuje uroczystości państwowe, gdzie występują w charakterze uczestników osoby ubrane w mundury formacji SS – akcentuje poseł Tomasz Rzymkowski.

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Maryja i TV Trwam oświadczył, że oczekuje od prezydenta i premiera Ukrainy, że ludzie otwarcie głoszący poglądy nacjonalistyczne i antypolskie nie będą zajmowali ważnych miejsc w ukraińskiej polityce.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl