fot. flickr.com

Zaczyna obowiązywać część przepisów pakietu akcyzowego

Od dziś zaczyna obowiązywać część przepisów pakietu akcyzowego. Mają się one przyczynić do wyrównywania szans przedsiębiorców na rynku. Nowe rozwiązania przewidują m.in. rozszerzenie przesłanek odmowy wydania oraz cofnięcia zezwoleń akcyzowych. Wprowadzony zostaje też obowiązek składania elektronicznych deklaracji akcyzowych.

Oprócz nowych rozwiązań od soboty, 1 maja, zaczynają też obowiązywać zmiany w Kodeksie karnym skarbowym. Według resortu finansów zmiana będzie służyć przyspieszeniu i „istotnemu uproszczeniu części spraw o wykroczenia skarbowe”.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz, przyznaje, że nowe regulacje wyrównają konkurencję na rynku oraz ułatwią życie przedsiębiorcom.

– Informatyzacja zawsze upraszcza sprawę i powoduje, że koszty są mniejsze. Jako przedsiębiorcy cieszymy się, że takie procesy zachodzą w Ministerstwie Finansów. Będzie to także element walki z szarą strefą, a przedsiębiorcy są za tym, aby były równe warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli uczciwy przedsiębiorca płaci podatki, a nieuczciwy nie płaci, to wiadomo, że ten drugi wygrywa na rynku, bo może oferować niższe ceny. Powinniśmy zmieniać każde prawo tak, żeby było prościej, taniej i by eliminować nieuczciwych – zaznacza Adam Abramowicz.

Szczegółowe informacje nt. zmian, które wchodzą w sobotę w życie, można znaleźć [tutaj].

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl