WSKSiM: Warsztaty „Zrozumieć media” w Ciechanowie

Jak na co dzień wygląda praca dziennikarza? Jakie szanse i zagrożenia niosą ze sobą media? Na te pytania starali się odpowiedzieć wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W Ciechanowie odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Zrozumieć media”.

W trakcie warsztatów uczniowie gimnazjów i liceów w Ciechanowie mogli m.in. zobaczyć tajniki dziennikarskiej pracy w radiu czy telewizji, spróbować swoich sił przy redagowaniu newsów, a także poznać świat mediów, który niesie ze sobą rozrywkę i rzetelną informację, ale także liczne zagrożenia.

– Najbardziej podobało mi się, że uczestnicy brali udział w warsztatach.(…) Uważam, że takie warsztaty są jak najbardziej potrzebne. One uczą nas i pokazują, jak to wszystko wygląda od kuchni. (…) – ocenił jeden z uczestników warsztatów.

– Myślę, że takie warsztaty są potrzebne, gdyż pomagają nam ukierunkować się w pewien sposób do życia i zmienić podejście do niektórych spraw – stwierdziła uczestniczka warsztatów.

Warsztaty „Zrozumieć media” odbyły się w Ciechanowie z inicjatywy poseł Anny Cicholskiej.

„Praca, którą wykonujecie, jest godna uznania i podziwu. Mamy wobec was wielki dług wdzięczności.” – mówiła parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

– Warsztaty zorganizowane są w sposób profesjonalny. Jestem zachwycona zarówno techniką, jak też umiejętnościami, podejściem dziennikarzy do młodzieży – akcentowała poseł Anna Cicholska.

Nie wszystko, co widzimy w mediach, jest prawdą – wskazywali uczestnicy warsztatów, którzy m.in. dowiedzieli się, w jaki sposób liczni nadawcy manipulują przekazem.

– W prezentacjach były przedstawiane różne techniki manipulacyjne, przez co można zmienić swoją opinię na temat np. danej osoby – zwróciła uwagę uczestniczka spotkania.   

– Zrozumiałam, że nie wszystko jest prawdą i trzeba trochę chłodnym okiem spojrzeć na to, co jest pokazywane – powiedziała kolejna z osób, która brała udział w warsztatach.

– Myślę, że mój stosunek nie zmienił się bardzo, ponieważ od dawna byłam świadoma tego, że nie wszystko, co widzimy w mediach, jest prawdą, nie jest takie czarno-białe, jak pokazują nam to telewizja czy radio – oceniła inna z uczestniczek.  

Warsztaty medialne WSKSiM organizowane są od pięciu lat. Początkowo prowadzone były w siedzibie uczelni w Toruniu w czasie wakacji letnich i zimowych. Duże zainteresowanie spotkaniami zdecydowało o organizacji warsztatów wyjazdowych w różnych miastach Polski.

Galeria
fot. WSKSiM

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl