fot. Jakub Grala

WSKSiM: Wystartowała internetowa telewizja Tilma

Dziś o godz. 20.00 nadawanie rozpoczęła studencka, młodzieżowa, telewizja internetowa Tilma. Cała jej ekipa studiuje w WSKSiM w Toruniu.  

Młodzi ludzie w sposób nowoczesny chcą głosić Ewangelię. Projekt ma także na celu przygotowanie młodych ludzi do podjęcia pracy w zawodzie. W ramówce znajdą się programy o tematyce społeczno-politycznej, religijnej, a także kulturalno-rozrywkowej.

Jednym z inicjatorów powstania studenckiej TV jest Michał Hubala, student II roku dziennikarstwa.

– Przede wszystkim chcieliśmy stworzyć możliwości innym studentom, aby w praktyce mogli się nauczyć, zdobyć pewne umiejętności, które też wynosimy z TV Trwam, ale żeby tutaj zorganizować to w sposób w pełni studencki. Muszę przyznać, że z nazwą mieliśmy duży problem. Długo nie mogliśmy wymyśleć nazwy telewizji, ale w pewnym momencie, podczas modlitwy, myślę, że to było natchnienie Ducha Świętego, zrodził się właśnie pomysł „Tilma”. „Tilma” jest to płaszcz z włókien agawy, na którym objawiła się Matka Boża z Guadalupe. W pewien sposób nawiązuje ona do środowiska Radia Maryja, ale jest też nazwą, która nie jest znana i chcemy ją wylansować. Jest to telewizja tworzona przez studentów, przez młodzież, dla młodzieży – mówi Michał Hubala.  

TV Tilma jest finansowana z 1 proc. podatku dochodowego, który zdecydowali się przekazać Polacy na Fundację Nasza Przyszłość. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor założyciel WSKSiM zauważa, że to nie jedyna inicjatywa, która jest zrealizowana z tych środków.

–  Sprzęt mamy dzięki darowiznom z 1proc. (…) Z tej puli, studenci otrzymają też stypendia. Trwa również realizacja filmu „Zerwany Kłos”. Jest to pełnometrażowy film, bardzo dobrze realizowany. Teraz skończyły się sesje nagraniowe itd., później muzyka. To bardzo dobry film. To też jest dzieło tych młodych ludzi. Oni są bardzo zdolni – podkreśla o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 Nową telewizję można oglądać na: www.tilma.pl

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj