fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR: Droga do źródła wiedzie pod prąd, a źródłem jest Jezus Chrystus. On wcale nam nie obiecał, że będzie łatwo

Temat kongresu „Katolicy a wolność religijna” jest bardzo obszerny. Wolność mamy bardzo względną i można ją postrzegać na różne sposoby. Czy przerażać się, że nie ma wolności? Nie. Droga do źródła wiedzie pod prąd, a źródłem jest Jezus Chrystus. On wcale nam nie obiecał, że będzie łatwo – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, prof. Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, rozpoczynając 14. Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wolność religijna” w murach AKSiM.  

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczął się 14. Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wolność religijna”. [czytaj więcej]

Na początku o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował władzom uczelni i organizatorom za zaangażowanie.

– Dziękuję za posługę prawdzie. Temat kongresu „Katolicy a wolność religijna” jest bardzo obszerny. Wolność mamy bardzo względną i można ją postrzegać na różne sposoby. Czy przerażać się, że nie ma wolności? Nie. Droga do źródła wiedzie pod prąd, a źródłem jest Jezus Chrystus. On wcale nam nie obiecał, że będzie łatwo – podkreślił Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR wskazał, że należy modlić się o moc, pogłębiać wiarę i chwalić Pana.

– Obserwuję, gdzie jest wolność religijna. W środę usłyszałem w Radiu Maryja felieton pana red. Grzegorza Górnego i polecam go posłuchać. Autor mówi, co się dzieje w Chinach. [więcej] Musimy znać rzeczywistość, żeby się przygotować. Powinny być działania profilaktyczne. Nie można żyć tylko daną chwilą, ale trzeba się przygotowywać, by mieć dobry system immunologiczny nie tylko fizyczny, ale i duchowy – zaznaczył prof. Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„W ramach tzw. programu sinizacji chrześcijaństwa w najbliższych latach w Chinach mają zostać skonfiskowane wszystkie egzemplarze Pisma Świętego. Ich miejsce ma zająć nowy przekład Biblii, z nową redakcją i nowymi komentarzami dokonanymi przez partyjnych ideologów” – poinformował w środowym felietonie red. Grzegorz Górny.

– Patrzmy, gdzie jesteśmy, nie przerażajmy się, tylko pogłębiajmy wiarę i bądźmy świadkami prawdy. Trzeba być mądrym i sprytnym. Wszystkie cnoty trzeba kształtować aż do heroizmu i dać sobie radę. (…) Pan Jezus powiedział: „Mnie prześladowali i Was prześladować będą”. To nie znaczy, że mamy być cicho i bierni w swoich czynach. Trzeba głosić prawdę –podsumował Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj