WSKSiM: w piątek rusza XX Forum Polonijne pt. „Wspólnie odpowiedzialni za Polskę”

W dniach 28-30 kwietnia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się XX Forum Polonijne pod hasłem „Wspólnie odpowiedzialni za Polskę”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda. Współorganizatorem Forum jest marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Spotkanie przedstawicieli środowisk polonijnych rozpocznie się w piątek 28 kwietnia o godz. 18.00 od Mszy św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie Forum. Dokonają go o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR – Rektor-Założyciel WSKSiM, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i Marian Banaś, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Na inauguracji będzie obecny także wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

W sobotę 29 kwietnia wykłady wygłoszą m.in. Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w MSZ („Promocja edukacji polskiej za granicami kraju”), filozof prof. Piotr Jaroszyński („Pielęgnowanie polskiej kultury za granicą”), marszałek Senatu Stanisław Karczewski („Wspólnie odpowiedzialni za Polskę”) i minister środowiska prof. Jan Szyszko („Troska o dobro wspólne Ojczyzny moralnym obowiązkiem każdego polityka”).

W niedzielę 30 kwietnia o godz. 9.45 o. dr Marek Raczkiewicz CSsR, korespondent Radia Maryja w Hiszpanii, wygłosi wykład pt. „Odpowiedzialność Polonii Europy Zachodniej za Ojczyznę”.

O godz. 10.45 nastąpi podsumowanie oraz zakończenie XX Forum Polonijnego w WSKSiM.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl