WSKSiM wykształciła kolejnych inżynierów

Mury Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu opuścili kolejni studenci, którzy od dziś mogą legitymować się tytułem inżyniera. Uczelnia od lat szczyci się kształceniem informatyków na najwyższym poziomie. Dziś do ich grona dołączyło sześć osób.

Kolejni studenci informatyki WSKSiM w Toruniu stanęli przed komisją egzaminacyjną, by uzyskać dyplom inżynierski. Profesorowie bardzo wysoko ocenili ich projekty.

Profesor Dominik Sankowski zaznaczył, że zaprezentowane prace dają pewność, że nowi informatycy uzyskali bardzo wysokie kwalifikacje zawodowe.

– Wszystkie spośród tych sześciu osób prezentowały wysoki poziom, z tego trzy prace zaliczyłbym do prac typu magisterskiego – absolutnie spełniały wszystkie te warunki – powiedział prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski.

Wysoko oceniane są projekty, które można wykorzystać na co dzień. Również takie zaprezentowali dotychczasowi studenci, a obecnie absolwenci WSKSiM – dodaje profesor.

– Choćby system bazodanowy opracowany przez jednego ze studentów studiów zaocznych. System jest stosowany w jego przedsiębiorstwie na co dzień. Student pochwalił się projektem, który sam wykonał i którego aplikacja już działa – zaznaczył prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski.

Pojawiły się także inne, ciekawe prace. Jedna z nich może zrewolucjonizować medycynę w zakresie neurologii – mówił dr Grzegorz Osiński, kier. Uczelnianego instytutu informatyki.

– Najlepsza, jaką mieliśmy dzisiaj okazję zobaczyć, była praca oparta na prototypie urządzenia do badania ruchu gałek ocznych Eye-Trackerze, który może być wykorzystywany w neurorehabilitacji, w klinikach neurologicznych, w domach opieki. Będzie on pomocą dla osób niepełnosprawnych, które mają kłopot z motoryką – szczególnie kończyn górnych – albo są całkowicie sparaliżowane – wyjaśniał dr Grzegorz Osiński.

Studenci już zapowiadają, że w pełni wykorzystają wiedzę zdobytą w WSKSiM i będą kontynuowali projekty przedstawione na egzaminie inżynierskim.

 

 

TV Trwam News

 

drukuj